Odporúčania

Ing. Eduard Mihalik, 
mechanizátor RD Voľa
Odporúčanie na rozmetadlo RAUCH AXIS 30.2 EMC + W

Stroj RAUCH AXIS 30.1 EMC +W sme kúpili už v roku 2018. V tom období sme mali 2 rozmetadlá priemyselných hnojív. Jedno z nich malo neustále vysoké prevádzkové náklady a nebolo dostatočne spoľahlivé. Kazilo sa nám stále vtedy, keď sme ho najviac potrebovali. Tento problém sme teda chceli vyriešiť a hľadali sme nové, spoľahlivé rozmetadlo priemyselných hnojív. Konkrétne tento stroj od značky RAUCH nám odporúčil obchodný zástupca AGROTRADE GROUP. Na začiatku sme mali obavy z elektroniky, ale po odbornom zaškolení sme naplno začali využívať prednosti stroja.
Po čase sme sa naučili využívať všetky prednosti stroja. Navigáciu, vďaka

ktorej nepotrebujeme koľajové riadky, hraničné rozmetávanie či vypínanie sekcií. Vďaka tomu neprehnojujeme parcely, aj pri samotnom nastavovaní nemusíme pracne hľadať v tabuľkách uhol tečenia hnojiva, ale zistí nám ho samotné rozmetadlo. Celkové prínosy vieme tiež vyčísliť, celkovo máme úsporu na priemyselnom hnojive, ktoré nestojí "malý peniaz". Vďaka váženiu (W) máme prehľad o tom, aké množstvo hnojiva sa vyaplikovalo.
Stroj je natoľko spoľahlivý a presný, že nemáme vôbec obavy o rovnomernosti aplikácie, toto všetko zabezpečuje systém elektronickej kontroly (EMC). S rozmetadlom sme celkovo spokojní a kúpu neľutujeme. Jednoznačne odporúčame aj iným zákazníkom, najmä vďaka úspore priemyselných hnojív a zvýšeniu kvality práce.

Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Jána Cveka za značku RAUCH

V prvom rade chcem poďakovať zákazníkovi za prejavenú dôveru a rozhodnutie kúpiť rozmetadlo Rauch od našej firmy.Vývoj dnes ide rýchlo dopredu a Axisy 2. generácie sú už vybavené napr. najrýchlejšími šupátkami na trhu tzv. SpeedServos, vďaka ktorým je načasovanie správnej pozície šupátka 1,5-2x rýchlejšie, čo prispieva k správnemu rozmiestneniu presnej dávky na ploche, teda ide o „zásah v pravú chvíľu“. A áno, systém vyhodnocovania prietoku  EMC je doposiaľ ničím neprekonaný systém, ktorý bez ohľadu na fyzikálne vlastnosti hnojiva neustále plynule vyhodnocuje správne dávkované množstvo, a to na každom disku zvlášť. Výsledkom je takmer 100% presnosť dávkovania, čo prináša úspory hnojiva a rovnomernejší vývoj rastlín, čo svojimi slovami potvrdzuje aj spokojný užívateľ stroja.

Kontakt

Ing. Ján Cvek, PhD.
Produktový manažér Rauch
Tel.: +421 905 497  025

Ďalšie informácie a multimédiá

QR_rauch.jpg
kalendar 2021_print-11.jpg

RAUCH 30 2 EMC + W