Odporúčanie od nášho zákazníka 10/2021

IMG_20200317_141540.jpg
Michal Peniaško, 
Michal Peniaško P.S.M. - SHR
Odporúčanie na prútové brány Hatzenbichler 9m

Pri maku sme išli veľmi plytko. Celkovo sme spravili do 200 ha. Stroj má pri správnom nastavení prstov veľmi nízke prevádzkové náklady. Pri práci je potrebná opatrnosť obsluhy. Musím povedať, že so strojom sme celkovo spokojní a odporučil by som tento stroj aj ostatným poľnohospodárom. Presvetlovanie/prevzdušnenie porastov sa nám osvedčilo, daná pracovná operácia má zmysel.

Prútové brány značky HATZENBICHLER sme si od AGROTRADE GROUP kúpili v roku 2019. Vyberali sme z viacerých typov, ktoré sme porovnávali
a definitívne sme sa rozhodli na výstave v Brne. So strojom pracujem aj ja
a aj syn. Ovládanie a celkové nastavenie stroja je jednoduché a pracuje sa nám pohodlne. Stroj nám priniesol aj značné prínosy. Pre príklad spomeniem porasty pšenice, ktoré sú po jednom prejazde s bránami a presvetlení porastu doslova ako pokropené vodou, viditeľný rozdiel je najmä pri odnožovaní pšenice. Osvedčili sa nám aj pri klíčení maku, hrachu.
Hĺbka práce závisí od podmienok (2 - 3 cm).

Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Stanislava Košána
za značku HATZENBICHLER

Prútové brány Hatzenbichler sa perfektne prispôsobia pôde vďaka flexibilným hrotom prstov. Je potrebné poznamenať, že jednotlivé spojenia brán nie sú pevné, čo ich odlišuje od konkurencie. Bránové polia sú umiestnené na hlavnom ráme stroja a sú flexibilne ohybné. To zaručuje dokonalé kopírovanie povrchu pôdy. Sklon prstov je možné nastaviť pomocou ovládacej páky alebo hydraulicky z kabíny traktora do požadovanej polohy naklonenia. Pružiny prstov sú uložené v U – nosníkoch, takže spodná časť brán je hladká a nedochádza tak k zachytávaniu a vytrhávaniu rastlín. Výhoda tohto systému sa efektívne ukazuje hlavne pri bránení a prevzdušňovaní väčších porastov.

Vyznačujú sa širokou škálou využitia od jari do jesene.

  • Na ornej pôde - preriedenie hustých porastov, ničenie burín, prevzdušnenie pôdy a pod.

  • Na lúkach a pasienkoch – prevzdušnenie, vyrovnanie nerovností, krtincov, vyťahovanie suchej trávy, rozťahovanie výkalov zvierat.

 

Prútové brány Hatzenbichler sa vyznačujú veľkou flexibilitou, ľahkou manipuláciou, možnosťou dovybavenia pneumatickou sejačkou na prísev alebo prihnojovanie.

Kontakt

Stanislav Košán
Produktový manažér Hatzenbichler
Tel.: +421 905 497  676

Ďalšie informácie a multimédiá

QR_kody.jpg
kalendar 2021_print-15.jpg

Hatzenbichler 9m

Prezentácia a informácie pre užívateľov našich strojov

Hatzenbichler brány