Aktuality

Väderstad uvádza nové inovatívne stop koleso na Tempo presné sejačky

Aby sa ešte viac zvýšila presnosť, Väderstad predstavuje nové jedinečné stop koleso Väderstad ProStop. Vďaka jeho inovatívnemu dizajnu, ProStop koleso zabezpečuje excelentný kontakt osiva s pôdou pri veľmi vysokej rýchlosti sejby.

 

Nové stop koleso Väderstad ProStop má tvar gumených lúčov za účelom absorbovať  externý tlak v jadre stop kolesa. Pri behu vo výsevnej drážke tým nie je ovplyvnený presný profil zastavovacieho kolesa.

- Nové Väderstad ProStop stop koleso je flexibilné v jeho jadre. To znamená, že nikdy nie je ovplyvnený kontakt medzi stop kolesom a
        semenom.  ProStop udržiava dôležitý kontakt semena s pôdou,  a súčasne minimalizuje utlačenie bokov výsevnej drážky, hovorí                  Mattias Hovnert, viceprezident Sales & Marketing, vo Väderstad, a dodáva:

- Výsledok je vidieť pri rovnomernom vzchádzaní a vo skvelom úrodovom potenciáli na celom poli.

 

Hlavná úloha stop kolesa je zaistiť optimálny kontakt semena s pôdou, presným uložením každého semena na spodok výsevnej drážky. Pri pôsobení vonkajších síl absorbuje pôvodné  stop koleso sily jemným sploštením vonkajšieho profilu stop kolesa. Toto znižuje jeho schopnosť zabezpečiť  spoľahlivý kontakt semena s pôdou a zároveň vytvára zhutnenie bočnej steny vo výsevnej drážke.

- Pretože nové koleso Väderstad ProStop absorbuje nárazy vo svojom jadre namiesto vonkajšieho profilu kolesa, je schopné ešte viac zvýšiť
        výkon presnej sejačky. Ako kompletná sejačka Tempo je aj ProStop koleso navrhnuté tak, aby poskytovalo vynikajúce výsledky pri              veľmi vysokej rýchlosti sejby, hovorí Mattias Hovnert z Väderstad a dodáva:

- ProStop koleso bezproblémovo spolupracuje s výsevnou jednotkou  Tempo a poskytuje semenám optimálne podmienky pre rast.

        Nové Väderstad ProStop stop koleso bude k dispozícii ako dodatočná výbava pre všetky  Tempo presné sejačky od Júna 2020.                    Navyše, ProStop bude možné dodať  na všetky Tempo sejačky  počnúc modelovým  radom   2020 a novším.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ak požadujete viac informácií, neváhajte kontaktovať:


Vilhelm Ektander

Product Marketing Manager
Väderstad
+46 142 820 45
vilhelm.ektander@vaderstad.com


O spoločnosti Väderstad

Väderstad poskytuje modernému poľnohospodárstvu inovatívne, vysoko efektívne poľnohospodárske stroje a metódy. Vízia spoločnosti je stať sa popredným svetovým partnerom pre dosiahnutie mimoriadneho rastu poľnohospodárov zjednodušením prác a zlepšovaním výsledkov. Skupina je vlastnená rodinou a ústredie sa nachádza vo švédskom meste Väderstad. Väderstad má zastúpenie v 40 krajinách a na všetkých kontinentoch. V roku 2019 mala spoločnosť Väderstad 1 500 zamestnancov a obrat 335 miliónov EUR.

Väderstad_ProStop_-_1.jpg
Väderstad_ProStop_-_2.jpg
Väderstad_ProStop_-_3.jpg
Väderstad_ProStop_vs._Stop_shore_koleso