top of page

Kultivátor Cultus 300 - 500

CULTUS

Cultus je veľmi výkonný kultivátor s rozsiahlou možnosťou voľby náradia. Radličkový podmietač Cultus je navrhnutý pre podniky s vysokými požiadavkami na výkon a životnosť.Ľahká ovládateľnosť a perfektné výsledky práce to boli dva hlavné body pri zostavovaní stroja. Pracovná hĺbka je nastavovaná z kabíny traktora a môže sa podľa požiadavky meniť.Obrábanie pôdy je intenzívne až do hĺbky 25 cm. Cultus je k dispozícii v pracovných záberoch od 3 - 5 m. Modely 300-400 sú vo verzii ťahanej alebo nesenej, modely 420 - 500 iba v ťahanej verzii.

Pevná konštrukcia rámu:

Kultivátor Cultus je schopný výkonného spracovania pôdy i vďaka dômyselnému a dobre navrhnutému rámu. 4 rady radličiek majú rozteč 80 cm. Stroj má veľkú priechodnosť - svetlosť medzi rámom a povrchom pôdy činí 85 cm, tým pádom sa vytvára priestor pre plynulý priechod zeminy a rastlinných zvyškov.Veľké predné podporné kolesá a zadný valec umožňuje stroju ľahké plne hydraulické nastavenie.

Istenie proti preťaženiu:

Aj pri náraze na prekážku (kamene) môžu radličky preniknúť až do hĺbky 25 cm. Pevná radlica sa pred prekážkou uvoľní pri tlaku 400 kPa a kultivátor môže aj naďalej plynule pracovať.

Voliteľné utuženie:

Utužovací valec môže byť v oceľovom,alebo v gumovom prevedení.Gumový je výhodnejší na ľahšie pôdy,oceľový valec poskytuje agresívnejšie utuženie a je vhodnejší napr. pre ťažšie pôdy. U modelov 300-400 je možnosť výberu aj tyčového valca vhodného na pozemky s relat. málo kameňmi.

Cultus môže byť vybavený sklopnými radlicami:

Pri sklopení bočných radlíc môže kultivátor pracovať vo väčšej hĺbke pri použití rovnako výkonného traktora. Taktiež je možné za pomoci sklopných radlíc meniť rozteč medzi radlicami.Na želanie môžu byť objednané 2 typy sklopných radlíc:–1. Vonkajšie dve radličky na každej strane sú sklopné(o 80 cm menší pracovný záber )–2. Každá druhá radlička je sklopná (pri CS 420 nosník 1+4, na CS 500 nosník 2+3),umožňuje to dosiahnuť celkový rozstup radličiek 40 cm.

Technické údaje Cultus:

Prečo sa rozhodnúť pre Cultus?

-   Najlepšie pracovné výsledky na trhu, založené na vyše 20 rokoch skúseností s výrobou kultivátorov

-   Robustná konštrukcia zabezpečujúca dlhú životnosť

-   Najťažší závesný kultivátor na trhu (1400 kg/m), zabezpečujúci excelentnú rekonsolidačnú funkciu (opätovné spevnenie)

-   Extrémne flexibilný a konfigurovateľný

-   Široký rozsah dlát pre všetky podmienky

-   Rekonsolidačné možnosti podľa typu pôdy

-   Plynulé nastavenie hĺbky z kabíny traktora

Odkazy:

bottom of page