top of page

AGROTRADE FARMSHOW 2015 v RišňovciachAko iste viete, minulý ročník AGROTRADE FARMSHOW v Rišňovciach 2014 zožal veľký úspech, preto sme sa rozhodli toto podujatie zorganizovať znovu približne v rovnakom termíne, na tom istom mieste. Mnohými očakávané podujatie sa konalo 20.-21.8.2015. Aj tento rok sme pre návštevníkov pripravili nabitý program, či už odborného, spoločenského alebo kultúrneho charakteru. Treba pripomenúť, že sa jedná o jedno z najväčších podujatí svojho druhu na celom území Slovenska.

Základnou myšlienkou tohtoročnej FARMSHOW bolo predstaviť našim cteným hosťom široké portfólio spoločnosti AGROTRADE GROUP v domácich podmienkach. Celé podujatie sa navyše nieslo v duchu inovatívnych variabilných aplikácií a krstu značky potravinárskych výrobkov skupiny AGROTRADE GROUP – „Farmfoods“.


Inovatívne variabilné aplikácie

Stály program druhého ročníka FARMSHOW pozostával z výstavy vyše 140 strojov od 18 výrobcov z celého sveta, doplnený možnosťou poľných ukážok strojov a technologických liniek. Tohtoročným cieľom však bolo zdôrazniť a informovať návštevníkov o aktuálnych informáciách a možnostiach variabilných aplikácií organických a anorganických hnojív, vápna a pesticídov. Odborné prednášky oboznámili návštevníkov s aktuálnymi možnosťami kompletného poradenstva v špecifických oblastiach precízneho poľnohospodárstva, praxou overenými riešeniami s rýchlou návratnosťou a vysokou efektívnosťou investovaných prostriedkov. Vystavené strojové vybavenie ďalej predstavilo 15 strojov z portfólia AGROTRADE GROUP, ktoré bude možné na dané účely využívať.
Krst značky "Farmfoods"

Tohtoročná FARMSHOW sa podstatne niesla aj v duchu ďalšej novinky našej skupiny. Po rozhliadnutí sa po areáli v Rišňovciach sa návštevníci mali možnosť stretnúť so značkou „Farmfoods“ hneď niekoľko krát. Našim hosťom sme po prvýkrát predstavovali pojazdné predajné stánky, ktoré budú brázdiť slovenské cesty, jarmoky a festivaly. Slávnostný krst loga potravinárskych výrobkov zo skupiny AT Group - "Farmfoods" následne sprevádzali prvé kráľovské ochutnávky mäsových špecialít. Naším mottom "kvalitne poctivo a zdravo k výnimočným výrobkom" a koncepciou "zo slovenských fariem priamo na váš tanier" sa chceme touto iniciatívou odlíšiť od klasických potravinových reťazcov a ponúknuť našim zákazníkom slovenské a prírodné produkty priamo z našich fariem. Túto myšlienku zobrazuje aj naše logo. Popri krste značky Farmfoods sme zároveň krstili aj logo e-shopu, prostredníctvom ktorého si budete môcť naše výrobky už čoskoro objednať.
Novinky v ponuke Nákupno-odbytového združenia prvovýrobcov

Aj naše oddelenie "NOZ" prišlo na tohtoročnú FARMSHOW s novinkami vo svojom portfóliu. Okrem už tradičných prezentácií bakteriálneho hnojiva Phylazonit a dnes už legendárnych listových hnojív vlastnej výroby AT Energia, AT Mikro, AT Úroda a doplnkových hnojív s obsahom zinku a bóru, bol tento ročník podujatia zameraný na ponuku osív osinatých aj neosinatých pšeníc. Z vlastnej výroby to boli odrody osinatých pšeníc Basmati a Hisseo, ktoré sa úrodami vyrovnajú a prekonajú aj najúrodnejšie neosinaté typy pšeníc. Ďalej boli prezentované aj neosinaté osivá výrobcov KWS (Farinelli a Calisol) a Rapool Slovensko (CH COMBIN a ATRAKTION). S takouto širokou ponukou si tak každý poľnohospodár vie vybrať tú najvhodnejšiu odrodu s garanciou najvyšších úrodových potenciálov v Európe.Stály program

Okrem spomínanej výstavy poľnohospodárskej techniky sme pre našich hostí so záujmom o živočíšnu výrobu pripravili ukážky vlastných šľachtiteľských chovov, ktoré sme tento rok okrem plemien hovädzieho dobytka Charolais a ovcí Zošľachtená valaška rozšírili o plemená oviec Berrichone du Cher z chovu Skerešovo, ošípané Mangadurca a pekinské kačice z chovu v Kráľovom Brode. Ďalej si mohli účastníci prezrieť servisné stredisko s prezentáciou diagnostických prác, logistiky a skladov ND, a dozvedieť sa viac o novinkách zo sveta poľnohospodárskej techniky na Slovensku (pásový traktor Challenger MT875E, zberací voz Pöttinger FARO 5010, EUROPROFI 5510D Combiline, MF3640F, MF5611, MF5613, MF6615, nový teleskopický manipulátor Weidemann 5522T, drón s multispektrálnou kamerou typu Ebee Sensefly a mnoho ďalšieho).Odborné prednášky

Pre odbornú verejnosť bol pripravený zaujímavý program s prednáškami a diskusiami na aktuálne témy týkajúce sa moderných technológií z portfólia AT. Ich cieľom bolo informovať o progresívnych trendoch v poľnohospodárstve a ukázať možnosti využívania týchto poznatkov v praxi. Viedli sa odborné prednášky na témy „Plán rozvoja vidieka 2014-2015“, “Zvyšovanie výnosov a znižovanie nákladov v rastlinnej výrobe v spolupráci s AGROTRADE GROUP“ a „Variabilná aplikácia organických a anorganických tekutých a pevných hnojív, fungicídov, herbicídov, osív a sadív, vápna a iných substrátov pre potreby rastlinnej výroby“.


Kultúrny program

Druhý ročník AGROTRADE FARMSHOW ponúkol aj veľmi zaujímavý kultúrny program. Svojimi vystúpeniami spestrili celý priebeh podujatia hudobná skupina „Ščamba“, krásne a talentované tanečnice zo skupín „EXTRAVADANSA“ a „ALLEGRA POLE DANCE STUDIO“ zaujali nejedného zvedavého návštevníka, no a o rozdávanie radosti a smiechu počas celých dvoch dní sa postaral moderátor a zabávač „Robo KAJZER“.Súťaže

Popri tak bohatom odbornom a kultúrnom programe sme mali pre tých najaktívnejších a najneposednejších pripravené ešte aj súťaže zručností, do ktorých sa mohol zapojiť každý. Svoju ostrú mušku a bystrý zrak si mohli návštevníci otestovať na poľovníckom streleckom simulátore. V sedliackom šesťboji si zase hostia mali možnosť vyskúšať svoju „sedliacku všestrannosť“ v šiestich krátkych, nevšedných a zábavných disciplínach. Adrenalín a boj s časom zažívali aj prihlásení strojníci v súťaži s manipulátormi CATERPILLAR a WEIDEMANN, kde sa okrem dokazovania zručností mali možnosť aj sami zdokonaliť v ovládaní príslušného stroja. Zručnejší súťažiaci boli odmeňovaní priebežne po absolvovaní jednotlivých disciplín, no predovšetkým boli všetci zúčastnení súťažiaci zaradení do losovania o atraktívnu tombolu.Zhodnotenie na záver

2. ročník podujatia AGROTRADE FARMSHOW navštívilo za dva dni viac ako 1200 účastníkov. Pozitívne odozvy odzneli ako zo strany návštevníkov, tak aj zo strany našich partnerov a účinkujúcich. Spokojní s týmto podujatím sme aj my, tím AGROTRADE GROUP, keď vidíme ako naša práca a úsilie prinášajú ľuďom radosť, úsmev na tvári a príjemne strávený čas v našej spoločnosti. Za hojnú účasť môžeme poďakovať aj počasiu, ktoré nám výnimočne počas oboch dní skutočne prialo a na takúto akciu bolo ako stvorené. Návštevou FARMSHOW zažili návštevníci nielen príjemný deň s množstvom zábavy a kulinárskych špecialít v priateľskom prostredí, ale mali možnosť získať aj množstvo odborných informácií pre svoje budúce podnikanie.


Ďakujeme za účasť a tešíme sa na Vás opäť na niektorom z našich podujatí.


Tím AGROTRADE GROUP
Comments