top of page

Celoslovenské dni poľa - 2016 (Dvory nad Žitavou)

Tento rok sa konal už v poradí 5. ročník Celoslovenských dní poľa v Dvoroch nad Žitavou. Podujatie je známe tým, že je to najväčšia poľnohospodárska výstava svojho druhu na území celej SR. Od slávnej poľnohospodárskej výstavy Agrokomplex sa líši tým, že sa koná priamo na poli pod holým nebom a dáva tak priestor na prezentáciu pokusných políčok rôznych osivárskych spoločností, predajcov poľnohospodárskej techniky a v posledných rokoch narastá aj počet predvádzajúcich chovateľov.

Pre návštevníkov pripravili organizátori v spolupráci s vystavovateľmi prehliadku odrôd poľnohospodárskych plodín ako repka ozimná, pšenica ozimná, kukurica, jačmeň jarný a mnoho ďalších plodín ako repka jarná, pšenica jarná, jačmeň ozimný, raž, tritikale, ovos, hrach, mak, ľan, atď. K nahliadnutiu boli aj prehliadky pokusov ochrany a výživy rastlín a program obohatila aj výstava poľnohospodárskej techniky, súťaž v orbe konským záprahom alebo tombola a rôzne ďalšie atrakcie. Hlavnými organizátormi podujatia boli Profi Press SK, s.r.o. a týždenník Roľnícke noviny.

Naša spoločnosť AGROTRADE GROUP bola aj tento rok jedna z najväčších vystavovateľov poľnohospodárskej techniky. Vedenie spoločnosti sa na tomto ročníku rozhodla postaviť veľkoplošný stan, kde sme pripravili pre našich zákazníkov a hostí catering predovšetkým z produktov FARMFOODS. Okrem výstavy strojov sme prezentovali aj naše osivá pšenice, ktoré máme aktuálne v ponuke (Basmati, Farinelli a Hisseo), konkrétne pokusné políčka porastov sme mali pripravené v plnej paráde priamo pred naším veľkoplošným stanom. Čo sa týka moderných technológií a inovácií v poľnohospodárstve, rozhodli sme sa prezentovať aj náš dron eBee, kde sa záujemcovia mohli dozvedieť viac napr. o bezpilotnom mapovaní poľnohospodárskych parciel zo vzduchu pomocou dronu.

Oficiálne otvorenie podujatia sa konalo v dopoludňajších hodinách. Na slávnostnom otvorení vystúpila ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka pani Gabriela Matečná. V poobedňajších hodinách výstavu navštívil aj samotný premiér SR Róbert Fico. Na tomto ročníku prialo počasie aj organizátorom, keď počas celého podujatia nezapršalo ani raz, možno aj tento fakt prispel k úspechu a veľkej návštevnosti tohtoročných CDP.

Sme radi, že sme sa mohli zúčastniť tohto veľkolepého podujatia aj my AGROTREJDÁCI. Organizátorom prajeme veľa úspešných akcií podobného druhu.
Comments


bottom of page