top of page

Deň Poľa Liptovský Ondrej - 2015

AGRION – Združenie dodávateľov pôdohospodárskej techniky v spolupráci s SPPK, TF SPU, NPPC-VÚTPHP, usporiadal na pozemkoch spoločnosti AGRIA Liptovský Ondrej v poradí 21. DEŇ POĽA, ktorý bol zameraný na krmoviny a spojený s výstavou poľnohospodárskej techniky, ukážkou hybridov tráv a seminárom.

Na predvádzanie boli určené stroje na kosenie, obracanie a zhrňovanie krmovín, stroje na zber krmovín z riadkov (zberacie rezačky, vozy, lisy), stroje na zber a konzerváciu krmovín, stroje na ošetrovanie a obnovu TTP, zariadenia na dopravu a manipuláciu, stroje na zber biomasy, komunálna technika.


Spoločnosť Agrotrade Group spol. s r.o. Rožňava sa zúčastnila tak, ako je zvykom v plnej sile. Predvedených bolo 10 strojov a stacionárne vystavených ďalších 8. Samozrejme nemohli chýbať ani vozidlá Pick Up ISUZU D-max.


Najväčšiu pozornosť pri ukážkach sme tento rok venovali strojom od výrobcu Pöttinger: Predvedená bola žacia kombinácia ALPHA MOTION X8ED Collector, zagregovaná za traktorom MF8690 a zberaciemu vozu EUROPROFI 5510D s rozdružovacími válcami.


Tento rok počasie neprialo ani organizátorom, ani vystavovateľom. Celý deň pršalo a plocha na ukážky strojov pri práci bola premočená. Aj napriek nepriazni počasia žacia kombinácia ALPHA MOTION X8 ED Collector agregovaná s traktorom MF 8690 s prácou problém nemala. Ostatné stroje ako mulčovač ALBATROS 6400, či obracače HIT 10.11 a zhrňovače TOP 972C a TOP 1252 už v týchto podmienkach neodvádzali štandardnú kvalitu práce.


Dobrú prácu odviedol zberací voz EUROPROFI 5510 D (s rozdružovacími válcami), ktorý sme predstavili ako novinku roku 2015. Napriek zlému počasiu môžeme akciu považovať za vydarenú. Celkovo podľa organizátorov prišlo na akciu 1500 návštevníkov.
Comments


bottom of page