top of page

Massey Ferguson MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive získal cenu Tractor of the Year 2021

Spoločnosť Massey Ferguson, celosvetová značka spoločnosti AGCO (NYSE: AGCO), s potešením oznamuje, že traktor MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive zvíťazil v hlasovaní odborej poroty o cenu Traktor roku 2021. Toto prestížne ocenenie, hodnotené porotou z 26 európskych krajín, bolo udelené na špeciálnom virtuálnom ceremoniáli Traktor roka 2021, ktorý sa konal 18. decembra.

„Všetci v spoločnosti Massey Ferguson majú veľkú radosť z toho, že sme dostali najvyššie ocenenie Traktoru roku 2021,“ hovorí Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný riaditeľ spoločnosti Massey Ferguson pre Európu a Blízky východ. „Radom MF 8S sme sa rozhodli definovať novú éru nielen pre Massey Ferguson, ale aj pre dizajn traktorov a samozrejme aj pre našich zákazníkov.

„Toto prestížne ocenenie odzrkadľuje, ako Massey Ferguson definuje novú éru v čistom a spoľahlivom dizajne konštrukcie traktora. Zároveň poskytujeme vylepšený užívateľský mód a poskytujeme našim zákazníkom výhody konektivity a technológie inteligentného poľnohospodárstva pre udržateľnú budúcnosť, “dodáva.

Ocenenie Tractor Of The Year 2021 je novým prírastkom do kolekcie trofejí MF 8S, pretože digitálne uvedenie MF 8S dokonca získalo Zlatú medailu v kategórii „Najlepšie využitie digitálnej technológie“ (Best Use of Digital Technology) a Striebornú medailu ako „Najlepšia B2B digitála/hybridná udalosť“ (Best B2B Digital/Hybrid Event ) na súťaži Best Event Award Italy 2020, ako aj ocenenie Zlatá medaila v kategórii„ Digitálna udalosť“ (Digital Event) a cena Zlatá medaila ako„ “Najlepšia B2B digitálna/hybridná udalosť“ (Best B2B Digital/Hybrid Event ) na súťaži Best Event Award World 2020, čo je priamym dôsledkom Stratégie výstav a podujatí spoločnosti Massey Ferguson, ktorá začala už na EIMA 2018, kombinujúc fyzickú prítomnosť a digitálne schopnosti.


Víťazne oceňovaná technológia

Model MF 8S.265 Dyna E-Power Exclusive stojí v čele radu MF 8S, ktorý obsahuje štyri modely od 205 do 265 hp, všetky ponúkajúce extra 20 hp naviac s technológiou navýšenia výkonu Engine Power Management.


Úplne nový výrobný rad MF 8S, predstavuje nové, inovatívne konštrukčné riešenia v každej oblasti - motor, kabína, prevodovky a hnacie ústrojenstvo, ako aj nové ovládacie prvky a možnosti konektivity. Je vybavený na najvyššími technológiami a dodáva sa s rôznymi balíčkami špecifikácií, ktoré ponúkajú vynikajúci pomer ceny a úžitkových vlastností a zaisťujú, že vlastníci platia iba za to, čo potrebujú.

To čo odlišuje na prvý pohľad túto koncepciu od konkurencie, je jedinečný dizajn Protect-U s 24 cm priestorom oddeľujúcim motor od kabíny, ktorý izoluje od hluku, tepla a vibrácií.

Najlepšia kabína vo svojej triede

Najlepšia kabína vo svojej triede so štyrmi stĺpikmi je najtichšia na trhu, má iba 68 dB, s výrazne skloneným čelným sklom, ktoré poskytuje maximálny priestor a viditeľnosť. Vo vnútri kraľuje optimálne ovládanie pomocou novej ovládacej páky Multipad a lakťovej opierky, spolu s pripojením pre inteligentné poľnohospodárske operácie.

Nový digitálny MF vDisplay namontovaný na pravom stĺpiku nahrádza palubnú dosku a necháva iba volant a páčku Power Control, aby bol zaistený výnimočný výhľad na štíhlu kapotu s “osím driekom”.

Kompletné pripojenie je zabezpečené pomocou telemetrie MF Connect a štandardne dodávaného terminálu Datatronic 5. K dispozícii je tiež možnosť použiť na správu balíka MF technológií ďalší terminál Fieldstar 5 - vrátane MF Guide (navádzanie do riadku), MF Section Control (ovládanie sekcií) a MF Rate Control (variabilné dávkovanie).


Nové vysoko efektívne prevodovky


Úplne nová technológia dvojspojkovej prevodovky Dyna E-Power kombinuje comfort prevodoviek CVT s účinnosťou semi-powerhift prevodoviek. To znižuje výkonové straty pri vyšších rýchlostiach o 26 % a šetrí tak až 5% paliva.

Alternatívne je pre rad MF 8S dostupná nová semi-powerhift prevodovka Dyna-7, ktorá ponúka 28 rýchlostí dopredu a dozadu. S rovnako ľahkou obsluhou a spoľahlivosťou ako renomovaná Dyna-6, poskytuje však jednu rýchlosť navyše s plynulejším radením a je tiež teraz o 15% účinnejšia.


Model MF 8S, postavený na rázvore 3,5 m a so zosilnenou novou zadnou nápravou poskytuje o 10% viac trakčnej sily. Vďaka výkonnej novej hydraulike a PTO poskytuje efektívnejšie pracujúci vyšší pracovný výkon a zníženie nákladov. Traktory radu MF 8S môžu byť tiež vybavené zadnými pneumatikami až do priemeru 2,05 m (R42), vrátane exkluzívnej možnosti najnovšieho typu VF650 / 75 R42 Trelleborg TM1000 PT


Široká paleta voliteľnej výbavy


Ocenená špecifikácia MF 8S Exclusive je komplexný balík poskytujúci obsluhe mimoriadne pohodlie a jednoduché ovládanie, ako aj originálne funkcie zvyšujúce pracovný výkon na zvýšenie produktivity a efektívnosti.

Teraz sú k dispozícii modely Exclusive. K nim pribudnú začiatkom roka 2021 verzie Efficient, neskôr v budúcom roku spolu s možnosťou prevodovky Dyna-VT ako CVT prevodovky pre všetky modely.

O spoločnosti AGCO

AGCO (NYSE: AGCO) predstavuje špičku v konštrukcii, výrobe a distribúcii poľnohospodárskych riešení a dodáva špičkové technické riešenia poľnohospodárom, ktorí dodávajú potraviny celému svetu vďaka kompletnej rade svojich strojov a pridružených služieb. Výrobky AGCO sa predávajú pod piatimi základnými značkami Challenger®, Fendt®, GSI®, Massey Ferguson® a Valtra®, ktoré sú podporované inteligentnými riešeniami pre farmy Fuse®. Spoločnosť AGCO bola založená v roku 1990, jej sídlo je v Duluth, Georgia, USA, a v roku 2019 dosiahla čistý obrat 9 miliárd USD. Viac informácií nájdete na http://www.AGCOcorp.com . Novinky o spoločnosti, informácie a udalosti nájdete na Twitteri: @AGCOCorp. Finančné správy nájdete na Twitteri pod hashtag #AGCOIR.

Comments


bottom of page