top of page

Massey Ferguson predstavuje MF 9S – novú jednoduchú a spoľahlivú vlajkovú loďMassey Ferguson, celosvetová značka spoločnosti AGCO (NYSE:AGCO), oznamuje, že na trh uvádza novú sériu MF 9S, ktorá zahŕňa šesť modelov s výkonom od 285 k do 425 k. Všetky sa vyznačujú inovatívnym dizajnom Protec-U a prinášajú do odvetvia viac výkonu, pohodlia, kontroly a automatizácie.


Nové modely veľkých traktorov MF 9S sú navrhnuté tak, aby poskytovali optimálnu všestrannosť, sú štandardne vybavené renomovanou prevodovkou Dyna-VT a prichádzajú s množstvom nových funkcií na zvýšenie produktivity a výkonu.

„MF 9S je novou vlajkovou loďou poctivej, spoľahlivej a kompatibilnej 'novej éry‘ traktorov Massey Ferguson,“ hovorí Thierry Lhotte, viceprezident a výkonný riaditeľ Massey Ferguson pre Európu a Stredný východ.


„Naša cesta sa začala v júli 2020, keď sme na trh uviedli sériu MF 8S. Tento revolučný traktor je výsledkom sedemročného intenzívneho zákazníckeho výskumu na celom svete, pričom inšpiroval vývoj sérií MF 5S, MF 6S a MF 7S, ktoré boli navrhnuté farmármi pre farmárov,“ vysvetľuje.

Vlajková loď radu traktorov, ktorá ako prvá obsahuje nové logo MF, stavia na úspechu svojho vysoko uznávaného predchodcu, dodáva Jérôme Aubrion, riaditeľ marketingu Massey Ferguson pre Európu a Stredný východ.


„Okrem toho, že traktory MF 9S pokračujú v poskytovaní vynikajúceho výkonu a spoľahlivosti, kombinujú vylepšenú používateľskú skúsenosť s inovatívnou technológiou, aby vytvorili všestranného pomocníka pre každé použitie,“ hovorí.

„Všetky sú vybavené podľa exkluzívnej špecifikácie Massey Ferguson, ktorá štandardne poskytuje maximálny komfort, produktivitu a kompatibilitu so systémom MF Guide a MF Connect. S uvedením MF 9S prichádzajú ďalšie nové možnosti, vrátane MF AutoTurn, AutoHeadland,

systému TIM – Tractor Implement Management a systému centrálneho dofukovania pneumatík (CTIS),“ uzatvára.


Výhody série MF 9S

 • Široký výber výkonných veľkých traktorov so šiestimi novými modelmi, ktoré ponúkajú maximálny výkon od 285 k do 425 k

 • Jedinečný dizajn MF Protect-U zabraňuje vibráciám a zároveň zlepšuje viditeľnosť a znižuje hladinu hluku v kabíne iba na 69 dBa

 • Najlepšia viditeľnosť svojej triedy z novej, priestrannej kabíny s objemom 3,4 m³ a zasklenej plochy veľkosti 6,6 m², ktorú udržiava čistú nový stierač pokrývajúci 72 % plochy

 • Vyšší komfort a znížená únava pracovníka vďaka novým úrovniam možností automatizácie vrátane MF AutoTurn, AutoHeadland a systému TIM ISOBUS Tractor Implement Management

 • Schopnosť znížiť zhutňovanie a spotrebu paliva pomocou nového systému centrálneho dofukovania pneumatík pre všetky modely a k tomu široký výber kolies a pneumatík s priemerom až 2,18 m (VF 750/70R44)

 • Vyšší výkon a nižšie prevádzkové náklady vďaka ekonomickému 8,4-litrovému šesťvalcovému motoru AGCO Power s jedným turbodúchadlom, jednoduchou reguláciou emisií Stage V bez potreby ventilu EGR

 • Zvýšená efektívnosť vďaka ľahko použiteľnej, osvedčenej, bezstupňovej prevodovke Dyna-VT, ktorá je súčasťou štandardnej výbavy

 • Moderné, komplexné náradie sa ovláda ľahko pomocou výkonnej, efektívnej hydrauliky s vysokým prietokom a snímaním zaťaženia, ponúkajúc až 400 litrov/min pri 1 850 ot./min

 • Väčšia stabilita a trakcia vďaka rázvoru kolies 3,1 m, ktorý zachováva obratnosť s polomerom otáčania 5,75 m pre vynikajúcu manévrovateľnosť

 • Maximálna prevádzková flexibilita od nízkej hmotnosti 10 900 kg pre bezkonkurenčný pomer výkonu a hmotnosti, ktorý možno zvýšiť na 18 500 kg pre maximálnu trakciu

 • Vyššia bezpečnosť a väčšie užitočné zaťaženie vďaka vynikajúcej celkovej hmotnosti vozidla (GVW) až do 16 t pri rýchlosti 50 km/h a celkovej hmotnosti súpravy (GCW) až do 50 t (v závislosti od trhu)

 • MF By You, nová služba prispôsobená výrobcom umožňuje majiteľom špecifikovať doplnky, ktoré pomôžu zvýšiť produktivitu, pohodlie, výkon a viacúčelovosť.


Nové špecifikácie série MF 9S


Model MF 9S.285 MF 9S.310 MF 9S.340 MF 9S.370 MF 9S.400 MF 9S.425

Motor

Šesťvalec, 8,4 l AGCO Power

Emisná kontrola

Stage V s integrovaným All-in-One – DOC / SC / SCR – bez EGR

Max. výkon

285 k 310 k 340 k 370 k 400 k 425 k

Max. Výkon EPM

315 k 340 k 370 k 400 k 420 k –

Max. krútiaci moment pri 1500 ot./min bez EPM

1 250 Nm 1 350 Nm 1 450 Nm 1 600 Nm 1 650 Nm 1 750 Nm

Max. krútiaci moment pri 1500 ot./min s EPM 1 400 Nm 1 500 Nm 1 600 Nm 1 700 Nm 1 750 Nm –

Kapacita nádrže

Palivo: 660 litrov/ AdBlue: 68 litrov

Prevod

Dyna-VT – bezstupňová prevodovka

Špecifikácia

ExclusiveSilný, všestranný výkon


Séria MF 9S ponúka výkon od 285 k do 425 k. Spolu s jedinečným dizajnom Protect-U od Massey Ferguson sú všetky modely vybavené vylepšenou konštrukciou motora a aktualizovanou prevodovkou Dyna-VT na zlepšenie výkonu a produktivity.

Traktory, ktoré sú pripravené na inteligentné farmárčenie, sú štandardne vybavené technológiou MF Guide a telemetriou MF Connect, zatiaľ čo komfort a ovládanie sú ďalej vylepšené novými možnosťami MF AutoTurn, AutoHeadland a systémom ISOBUS Tractor Implement Management.


Priamy výkon motora Stage V


Výkon pre všetky modely MF 9S dodáva osvedčený šesťvalcový 8,4-litrový motor AGCO Power. Engine Power Management (EPM) zvyšuje krútiaci moment až na 1 750 Nm a generuje extra výkon až do 30 k pri rýchlostiach nad 15 km/h pre PTO a hydraulické aplikácie na všetkých modeloch (okrem MF 9S.425).


Motor spĺňa emisné predpisy Stage V pomocou zjednodušenej verzie renomovaného systému All-In-One, ktorý už nepoužíva ventil EGR. Namiesto toho využíva nový, jednoduchý systém preplňovania s jedným moderným turbodúchadlom. Tieto aktualizácie spolu výrazne zvyšujú spoľahlivosť a znižujú náklady na údržbu. Tento koncept, ktorý je dokonalo integrovaný pod kabínou, v kombinácii s nízkou kapotou zabezpečuje v rámci svojej triedy najlepšiu viditeľnosť na prednú pravú stranu.


V závislosti od konkrétnych požiadaviek trhu sú k dispozícii aj motory spĺňajúce emisné predpisy Tier 3.

Aby sa zabezpečil dostatok kapacity na dlhé pracovné dni bez potreby dopĺňania, je nádrž na palivo o 10 % väčšia, s objemom 660 l, ako aj 68-litrová nádrž na AdBlue. Motor je tiež navrhnutý tak, aby bežal na palivo HVO a zabezpečila sa tak udržateľnejšia prevádzka.


Mimoriadne tichá a pohodlná kabína


Jedinečný motor Protect-U a montáž kabíny Massey Ferguson poskytuje bezkonkurenčný výhľad a pohodlie. Kľúčom k jeho úspechu je 18-centimetrová medzera, ktorá izoluje zapuzdrený motor od kabíny.


Znižuje sa tým hluk, teplo a vibrácie vo vnútri kabíny, ktorá je s hodnotou 69 dBa jednou z najtichších na trhu. S objemom 3,4 m³ ide zároveň o jedno z najpriestrannejších pracovísk v tomto sektore. Naklonené čelné sklo ponúka v kombinácii s kapotou v tvare osieho pásu bezkonkurenčnú viditeľnosť a pohodlie.


Sedadlo špecifikácie Premium je vybavené veľkým pohodlným operadlom, na ktorom je umiestnený dotykový terminál Datatronic 5 a pákový ovládač Multipad. Toto poskytuje optimálnu kontrolu a nastavenie všetkých hlavných funkcií, vrátane cievkových ventilov.

Pracovníci, ktorí pracujú celé dni, nájdu pod sedadlom spolujazdca okrem vetranej skrine aj množstvo odkladacích priestorov, držiakov na poháre a fľaše, ktoré sú umiestnené na praktických miestach.


Výkonný systém vykurovania a odhmlievania s klimatizáciou s riadením klímy udržuje príjemnú teplotu so 14 výstupmi, na ktorých si pracovníci môžu nastaviť smer prúdenia vzduchu.

Okrem špecifikácie Exclusive je k dispozícii ďalšia možnosť profesionálneho balíka, ktorá poskytuje pripojenie vzduchovej hadice a elektrický prívod namontovaný v blízkosti schodov spolu s prenosným boxom na náradie, hadicou, fúkacou pištoľou a horákom.


Bezkonkurenčná viditeľnosť


Bezkonkurenčný výhľad do všetkých strán zabezpečuje celková zasklená plocha s veľkosťou 6,6 m². Čelné sklo, ktoré sa zvažuje smerom dopredu, v kombinácii s veľkou previsnutou strechou znižuje žiaru zo slnka a pomáha udržiavať kabínu chladnejšiu. Plocha je udržiavaná v čistote vďaka širokému pohybu veľkého rovnobežníkového stierača, ktorý pokrýva takmer tri štvrtiny plochy (72 %), zatiaľ čo ďalší stiera bočnú plochu.


Okrem štandardnej zadnej kamery je možné pridať ďalšie tri, aby ste získali úplný výhľad na náradie, ako aj na cestu pred sebou a za sebou.

Nová, pokročilá konfigurácia 360° LED osvetlenia premení noc na deň s celkovo 23 pracovnými svetlami, vrátane diaľkových LED svetiel a otočných majákov, ktoré sú súčasťou tohto balenia.


Ovládanie končekmi prstov


Optimálne a intuitívne ovládanie zabezpečuje štandardný dotykový terminál Datatronic 5 a možnosť rozšírenia obrazovky Fieldstar 5. Nový prehľadný digitálny prístrojový panel MF vDisplay, ktorý je namontovaný na stĺpiku kabíny, zobrazuje všetky informácie o traktore a umožňuje jednoduché prispôsobenie a zmenu nastavení pomocou otočného ovládača na volante.


Automatizácia uľahčuje prácu


Spolu s modelmi MF 9S Massey Ferguson zároveň zavádza nové úrovne automatizácie. MF AutoTurn, voliteľná možnosť pre MF Guide, automaticky zaradí traktor do ďalšej línie.

Pomocou funkcie AutoHeadland je tiež možné automaticky spustiť a zastaviť dve sekvencie na úvrati v závislosti od polohy GPS traktora. S prijímačom Trimble GPS, ktorý štandardne poskytuje submetrovú presnosť, sa zlepšuje presnosť pri opakovaniach a pracovník je odbremenený od opakujúcich sa úloh.


Tento plne automatizovaný balík zvyšuje produktivitu a presnosť a zároveň znižuje nielen zhutňovanie pôdy na úvrati, ale aj spotrebu paliva či únavu pracovníka.

Datatronic 5 a voliteľné dotykové terminály Fieldstar 5, štandardne vybavené systémom MF Guide, MF TaskDoc a telemetriou MF Connect, uľahčujú inteligentné farmárčenie s voliteľnými technológiami MF Section Control a MF Rate Control, ktoré zvyšujú efektivitu.


Optimálna automatizovaná prevádzka


Pre maximálnu automatizáciu je séria MF 9S dostupná s voliteľným systémom Tractor Implement Management (TIM). Tento pokročilý systém na báze ISOBUS poskytuje automatické riadenie elektronických funkcií traktora v závislosti od prevádzky a požiadaviek náradia.

To umožňuje náradiu kompatibilnému s TIM ISOBUS riadiť a ovládať funkcie traktora, ako je rýchlosť vpred a hydraulika, čo zlepšuje výkon, kvalitu práce či komfort, no zároveň znižuje náklady a únavu pri obsluhe.


Chráňte pôdu a znížte spotrebu paliva


Všetky traktory MF 9S sú vybavené novým systémom centrálneho dofukovania pneumatík (CTIS) od Massey Ferguson. Ovláda sa cez terminály Datatronic 5 alebo Fieldstar 5 a rýchlo upravuje tlak, aby sa znížilo zhutnenie a dosiahla optimálna trakcia.

Vďaka dvojitému kompresoru s výkonom 650 litrov/min trvá zvýšenie tlaku v typickej sade pneumatík VF 710/75R42 + VF 620/75R30 z 0,8 bar na 1,6 bar len štyri minúty.

Je dokázané, že CTIS znižuje nielen spotrebu paliva o 10 % až 15 %, ale aj zhutňovanie tým, že umožňuje stopu väčšiu až o 150 %. Súčasne môže systém zvýšiť trakciu a znížiť zbytočné opotrebovanie pneumatík.


Štandardná prevodovka Dyna-VT


Všetky traktory MF 9S sa štandardne dodávajú s preslávenou bezstupňovou prevodovkou Dyna-VT od Massey Ferguson s novým riadením výkonu, ktorý poskytuje dodatočný krútiaci moment a výkon. Nádrž na olej je oddelená od hydrauliky, aby sa eliminovalo akékoľvek riziko kontaminácie a predĺžila sa životnosť, čo je obzvlášť užitočné pri prevádzke viacerých traktorov.

Vysoko účinná hydraulika si poradí s tým najnáročnejším náradím.


Traktory série MF 9S ťažia z vylepšeného hydraulického systému ECO. Tým dokážu poskytnúť 205 litrov/min len pri 1 650 ot./min alebo 270 litrov/min pri 1 850 ot./min, čo pomáha šetriť palivo a znižovať hladinu hluku. Olej je dodávaný čerpadlom s otvoreným stredom a čerpadlom s uzavretým stredom, pričom pre regulačné ventily je určené špeciálne čerpadlo.


Nové duálne čerpadlo s uzavretým stredom, ktoré dodáva 340 litrov/min pri 1 650 ot./min alebo 400 litrov/min pri 1 850 ot./min, je dostupné so šiestimi cievkovými ventilmi. Jedno čerpadlo dodáva nepretržitý prietok do troch ventilov, zatiaľ čo druhé zabezpečuje premenlivý prietok do ďalších troch ventilov a stará sa o pomocné obvody, ako je riadenie.


Nová konfigurácia so šiestimi ventilmi umožňuje použitie jedného ventilu v spojke ¾” na zabezpečenie prietoku 170 litrov/min, zatiaľ čo ďalších päť dodáva 140 litrov/min. Pre jednoduché odpojenie sú všetky ventily vybavené dekompresnými pákami.


Hydraulická nádrž s vyšším objemom umožňuje kapacitu exportovateľného oleja až 101 litrov, vďaka čomu je možné napájať aj komplexné príslušenstvo. Na manipuláciu s ťažším náradím je k dispozícii nová možnosť hydraulického horného závesu s väčším piestom s priemerom 120 mm, aby sa nosnosť zvýšila na 20 t.


Nový, jednoduchý predný záves s nosnosťou 5 t, ktorý je pripojený k prvému zadnému ventilu, poskytuje cenovo dostupnú možnosť pre tých, ktorí nepotrebujú predné hydraulické spojky. K dispozícii sú konfigurácie s nezávislými ventilmi a ponúkajú až dve predné linky, voľný návrat a zásuvku ISOBUS.


Dizajnovo všestranný


Traktory MF 9S, postavené na rázvore 3,1 m, spájajú výnimočnú stabilitu s obratnosťou. Model MF 9S.425 s hmotnosťou od 10 900 kg ponúka najlepší pomer výkonu a hmotnosti v rámci svojej triedy, a to len 25,4 kg/k, čo zvyšuje výkonnosť.

Nízka hmotnosť zvyšuje užitočné zaťaženie a znižuje spotrebu paliva (1 t hmotnosti navyše zvyšuje spotrebu pri preprave o 1 liter/h), ale pri ťažkých ťahových prácach a vyššej trakcii môžu byť traktory zaťažené až do 18 500 kg, čo poskytuje pomer výkonu a hmotnosti až 64,9 kg/k u najmenšieho modelu.


Ďalším zvýšeným výkonom v teréne a pri preprave je vynikajúca celková hmotnosť vozidla (GVW) 16 t pri rýchlosti 50 km/h, čo je o 1 t viac ako pri modeli MF 8700 S, a celková hmotnosť súpravy (GCW) až 50 t (v závislosti od trhu).


Nová odpružená predná náprava umožňuje polomer otáčania 5,75 m v závislosti od pneumatík. Zadná tyčová náprava s väčším priemerom 125 mm umožňuje prenos väčšieho výkonu na zem a zvláda väčšie zaťaženie.


Nová náprava tiež umožňuje väčší výber kolies a pneumatík, pričom výrobný sortiment zahŕňa Michelin EvoBib, ale aj pneumatiky s veľkým priemerom ako 2,18 m, VF 750/70R44, ktoré zvyšujú trakciu a znižujú zhutňovanie pôdy. V spojení s možnosťou CTIS (systémom centrálneho dofukovania pneumatík) a nízkou hmotnosťou modelov MF 9S sa ďalej minimalizuje tlak na pôdu, vďaka čomu ide o ideálnu voľbu pri príprave pôdy a siatí.
Comments


bottom of page