top of page

Massey Ferguson predstavuje nové funkcie a možnosti kombajnovMassey Ferguson, globálna značka spoločnosti AGCO (NYSE:AGCO), predstavuje pre sezónu 2024 množstvo nových funkcií a možností na zvýšenie výkonu a efektívnosti svojich kombajnov MF IDEAL.


Okrem nápadného nového trojuholníkového loga MF sa všetky série dočkajú zmien a doplnkov. Patrí k nim zvýšený výkon motora pre model MF IDEAL 7, ako aj možnosť odsávania prachu pre šikmý dopravník a riadenie úvrate integrované do známeho systému MF AutoTurn.


Kombajny MF Activa, MF Activa S a MF Beta určené na slamu sú teraz k dispozícii s ešte väčším množstvom voliteľnej výbavy z výroby, vrátane kompenzácie výkyvu žacieho ústrojenstva AutoLevel, vzduchového kompresora a rôznych súprav kamier. K dispozícii je aj väčší výber pneumatík pre špeciálne požiadavky.


Na 12 m žacej lište PowerFlow pomáha zosilnený pohon dosiahnuť maximálnu priepustnosť aj v extrémnych podmienkach.


„Spoločnosť Massey Ferguson je hrdá na to, že kladie dôraz na poľnohospodárov a neustále počúva ich spätnú väzbu, aby im poskytla presne to, čo potrebujú,“vysvetľuje Jérôme Aubrion, marketingový riaditeľ spoločnosti Massey Ferguson pre Európu a Stredný východ. „Najnovšie inovácie zvyšujú produktivitu a rozširujú sortiment, vďaka čomu sú stroje dokonale prispôsobené potrebám ich nových majiteľov.“


Väčší výkon motora a viac funkcií pre MF IDEAL 7


Menovitý výkon motora MF IDEAL 7 sa zvýšil na 430 koní a maximálny výkon na 476 koní.

Stupeň čistenia výfukových plynov V bol opäť zjednodušený, motor teraz pracuje s jedným turbodúchadlom a zaobíde sa bez recirkulácie výfukových plynov


  • Nové možnosti zvyšujúce výkon pre všetky kombajny MF IDEAL

  • Odsávanie prachu na šikmom dopravníku

  • Systém MF AutoTurn teraz s integrovaným riadením úvrate

  • Nastaviteľná tryska na dávkovacom potrubí

  • Vysoko výkonný nôž drviča


MF IDEAL 7 si rýchlo získal reputáciu vďaka vysokému výkonu pri zbere a teraz ťaží z nového 9,81-litrového 7-valcového motora od AGCO Power. Menovitý výkon 430 koní je o 38 koní vyšší ako u predchádzajúceho modelu a maximálny výkon 476 koní je o 25 koní vyšší.


Vďaka zjednodušenému dizajnu spĺňa nový motor prísne emisné predpisy stupňa V s jediným turbodúchadlom a bez recirkulácie výfukových plynov (nem. AGR). To výrazne zvyšuje spoľahlivosť a zároveň znižuje náklady na údržbu a prevádzku.


Odsávanie prachu na šikmom dopravníku


Nový systém odsávania, ktorý je k dispozícii pre všetky modely kombajnov MF IDEAL, zlepšuje viditeľnosť v obzvlášť suchých a prašných podmienkach. Hydraulicky poháňaný ventilátor odsáva prach z oblasti nasávania a smeruje ho na pravú stranu.


Riadenie úvrate MF AutoTurn


Systém MF AutoTurn sa používa na automatické riadenie kombajnu k ďalšej uličke na konci poľa. Teraz sa AutoTurn dá kombinovať aj s riadením úvratí. Keď sa kombajn priblíži k úvrati, spustí sa automatický systém a vykoná nasledujúce úkony bez toho, aby vodič musel zasahovať:


  • Zdvihnutie reznej jednotky

  • Premiestnenie cievky

  • Smerovanie do ďalšieho pruhu

  • Spustenie reznej jednotky

  • Nastaviteľná tryska na dávkovacom potrubí


Nová, nastaviteľná tryska na dávkovacom potrubí zlepšuje tok tovaru pri preťažení počas jazdy. Výpust, ktorý sa ovláda pomocou multifunkčnej páky, možno plynule nastaviť v uhle až 40°. Je k dispozícii pre cisterny na zrno STREAMER 140 aj STREAMER 210 a umožňuje vyprázdňovacieho prívesu vedľa susedného pokosu alebo nad ním.


Zosilnené nože


Všetky kombajny MF IDEAL môžu byť teraz vybavené ťažkými rezacími nožmi z výroby. Špeciálna úprava uhlíkom predlžuje ich ostrosť a životnosť, čím sa skracuje čas nastavenia a znižujú sa prevádzkové náklady. Nože sú vhodné na použitie v drvičoch BaseCut aj ShortCut.

Medzi ďalšie nové možnosti pre MF IDEAL patrí súprava na osivo trávy do zásobníka na obilie, ktorá mieša jej obsah pomocou dlhých hrotov. Vďaka tomu je zásobník vyprázdnený v čo najkratšom čase aj pri mlátení trávy. K dispozícii sú aj nové montážne súpravy na prechod z malého na veľké zrno a naopak. Ďalšia súprava je k dispozícii na zber obzvlášť citlivých plodín.

Comments


bottom of page