top of page

O 25 % nižšia spotreba nafty so SHIFTRONIC prevodovkou od holandského špecialistu Trioliet


V dnešnej dobe potrebuje holandský mliečný farmár Cees Middelweerd iba 10 litrov nafty na hodinu na prevádzku svojho kŕmneho miešacieho voza Trioliet Solomix 2 s objemom 24 m3. Mieša dve dávky denne, aby nakŕmil svoje stádo 350 dojníc a ďalšie dve dávky každý tretí deň pre 220 jalovíc. To znamená, že miešací voz musí namiešať približne 130 t krmiva každý týždeň, čo predstavuje celkovo 1 000 prevádzkových hodín ročne. Od použitia automatickej redukčnej prevodovky Shifttronic jeho náklady na palivo klesli o pôsobivých 25 %.


Investícia sa vrátila za menej ako dva rokyAutomaticky zaradí OPTIMÁLNY prevodový stupeň

Na základe predtým zvolenej hmotnosti prevodovka Shiftronic automaticky zaradí optimálny prevodový stupeň a vyhýba sa zbytočne vysokým rýchlostiam. Cees: „Šneky štartujú vysokou rýchlosťou, ale následne sa potom spomalia. Pri spracovaní objemových krmív však Miešací voz pokračuje pri vyššej rýchlosti dlhšie. Krmivo sa rovnomerne premieša veľmi rýchlo. Pätnásť minút miešania už postačuje na dosiahnutie peknej homogénnej kŕmnej zmesi. Ďalšia polhodina miešania by stála oveľa viac paliva. ,,Vypočítali sme, že táto investícia sa vrátí za menej ako dva roky. Je to predovšetkým preto, že až šesťdesiat percent našich nákladov na prácu, odpisy, údržbu a palivo pripadá na naftu. Keď ma predajca upozornil na prevodovku Shifttronic, bolo to ľahké rozhodnutie. Naozaj to funguje!“
Automatická podzáťažová redukčná prevodovka Shifttronic od firmy Trioliet


Aby sa predišlo problémom so spustením väčších miešacích kŕmnych vozov, spoločnosť Trioliet vyvinula a patentovala 2- a 3-stupňovú Shifttronic redukčnú prevodovku, ktorá umožňuje automatické radenie prevodových stupňov pod záťažou tým aj otáčky miešacích závitoviek v niekoľkých fázach, dokonca aj na cestách. Tým sa zabráni preťaženiu hnacieho hriadeľa od prevodovky a vývodového hriadeľa od traktora. Pre užívateľa to má niekoľko výhod. „Hodinová úspora času za deň a 25 % úspora paliva; investícia sa už vypláca sama o sebe“ tvrdí Hans Luijerink, majiteľ teľacej farmy s 3200 ks zvierat z Holandska.


Bình luận


bottom of page