top of page

Spoločnosť JCB 28. 6. 2018 oznámila investíciu vo výške viac ako 56 miliónov EUR

Spoločnosť JCB oznámila 28.6.2018 investíciu vo výške viac ako 56 miliónov EUR do nového výrobného závodu pre JCB Cab Systems, ktorý bude postavený vo Veľkej Británii, vytvorí stovky pracovných miest a vyrobí dvojnásobok dnešnej produkcie kabín pre JCB stroje.

Práce už prebiehajú a na ploche 3,25 ha sa už začalo s výstavbou. Tento závod bude stáť vedľa už dvoch existujúcich závodov vedľa cesty A50 pri meste Uttoxeter.

Nový Hi-tech závod bude mať výrobnú kapacitu okolo 100 000 kabín ročne. Súčasťou bude počítačom riadené výrobné linky, plne automatizované lakovacie zariadenia, robotické zváracie linky a aj napriek tejto vysokej automatizácií vytvorí viac než 200 nových pracovných miest do roku 2022.

Generálny riaditeľ JCB Graeme Macdonald povedal: "Tento nový závod bude najpokročilejšia a najproduktívnejšia továreň na kabínové zariadenia na svete a prinesie ešte vyššiu efektivitu. Táto investícia je jednou z najväčších v histórii spoločnosti a podčiarkuje náš záväzok k výrobe vo Veľkej Británii a v našom domácom grófstve Staffordshire."

Spoločnosť JCB Cab Systems v súčasnosti zamestnáva viac ako 400 ľudí na svojom existujúcom závode v meste Rugeley. Nový závod ma plánované otvorenie v lete roku 2019.

Generálny riaditeľ JCB Cab Systems David Carver povedal: "Aj keď sa vytvoria nové pracovné miesta, tak presun do novej továrne nám umožní zdvojnásobiť kapacitu bez zdvojnásobenia počtu zamestnancov vďaka vysokej úrovni automatizácie. Celá továreň je navrhnutá tak, aby zvyšovala produktivitu, znížila množstvo odpadu a poskytla bezprecedentnú úroveň kvality."

Comments


bottom of page