top of page

Väderstad otvára high-tech laboratórium

V októbri v Överume otvorí spoločnosť Väderstad nové špičkové technologické laboratórium.

​- Týmto podnikom upevníme našu pozíciu svetového lídra vo výrobe opotrebiteľných dielov, hovorí Dan Somlin, generálny riaditeľ spoločnosti Väderstad Components.


V továrni Väderstad Components v Överume pracuje asi 50 zamestnancov a 40 robotov na výrobe opotrebovateľných dielov, ktoré nájdete na poľnohospodárskych strojoch spoločnosti Väderstad. Teraz k nim pribudlo nové laboratórium materiálových technológií spoločnosti Väderstad, kde budeme môcť vykonať jedinečné testy pri hľadaní absolútne najlepších mechanických vlastností materiálu pre opotrebiteľné diely spoločnosti Väderstad.


Pre prevádzkovanie laboratória Väderstad prijal Andersa Peterssona, ktorý je metalurgom a materiálovým vedcom. Metalurgia je doktrína výroby a vlastností kovov. Pri výrobe najlepšieho materiálu pre opotrebiteľné diely spoločnosti Väderstad je potrebné zohľadniť niekoľko rôznych parametrov.


​- Je zrejmé, že chcete, aby materiál mal tvrdosť, ktorá zvyšuje odolnosť, ale tiež nechcete, aby bol materiál príliš tvrdý. Ak je príliš tvrdý, stáva sa ľahko krehkým a môže prasknúť, keď sa používa v našich strojoch, ide o rovnováhu medzi tvrdosťou a pružnosťou, hovorí Anders Petersson.

Pretože sa výrobky spoločnosti Väderstad používajú po celom svete, musíme tiež vziať do úvahy, že zloženie pôdy je v rôznych krajinách odlišné - a vyrobiť opotrebiteľnú súčasť z materiálu, ktorý pracuje čo najlepšie v rôznych podmienkach.


- Sme veľmi hrdí na túto investíciu, že vývojové laboratórium popri našej výrobe v spoločnosti Överum bude z dlhodobého hľadiska generovať ešte lepšiu výrobu, čo následne vytvorí rast a nové pracovné miesta, hovorí Dan Smolin, generálny riaditeľ spoločnosti Väderstad Components.
O spoločnosti Väderstad

​Spoločnosť Väderstad poskytuje modernému poľnohospodárstvu inovatívne, vysoko efektívne poľnohospodárske stroje a metódy. Zjednodušenie práce a zlepšenie výsledkov poľnohospodára je vízia spoločnosti, ktorá sa tak stáva popredným svetovým partnerom pre vynikajúci rast. Skupina je v rodinnom vlastníctve a ústredie sa nachádza vo švédskom Väderstade. Väderstad má zastúpenie v 40 krajinách a na všetkých kontinentoch. V roku 2019 mala spoločnosť Väderstad 1 500 zamestnancov a obrat 335 mil. EUR

Comments


bottom of page