top of page

Väderstad predstavuje nové hroty Marathon Edge
Spoločnosť Väderstad, jedna z popredných svetových firiem v oblasti spracovania pôdy, sejby a presnej sejby, predstavuje nový hrot Marathon Edge 80 mm. Hrot Marathon Edge má vďaka svojmu tvaru vysokú schopnosť “zahryznutia” do pôdy, a zároveň predlžuje životnosť v porovnaní so štandardným hrotom.

Rad hrotov Marathon spoločnosti Väderstad je vystužená jedným z najtvrdších kovov na svete, karbidom volfrámu. Tvrdosť hrotu Marathon pomáha predĺžiť jeho životnosť v porovnaní so štandardným hrotom, čo znamená dlhšiu dobu medzi výmenami hrotov.


“Nový hrot Marathon Edge má jedinečný tvar, ktorý zachováva schopnosť prenikania do pôdy ako štandardný hrot, a zároveň predlžuje životnosť. To z neho robí voľbu hrotu s dlhou životnosťou pre kultivátor Väderstad Swift,” hovorí Wolfram Hastolz, riaditeľ produktového managementu pre spracovanie pôdy v spoločnosti Väderstad.


Marathon Edge má až 3 – 4 krát dlhšiu životnosť než štandardný hrot, zatiaľ čo bežný rad Marathon zvyšuje životnosť 8 – 10 krát. Marathon Edge je odporúčaný hlavne pre stroje Swift 400-870, ale je možné ho namontovať i na stroje TopDown, Opus a Cultus.


Hrot Marathon Edge 80 mm je možné objednať od októbra 2022, prvé dodávky budú na jar 2023.