top of page

Zlatá medaila pre Väderstad’s SeedEye system na Agrosalone v Rusku

Väderstad’s SeedEye systém bol ocenený zlatou medailou v kategórii “inovatívny poľn. stroj” na výstave Agrosalon 2020 – najväčšia poľnohospodárska výstava v Rusku.

-SeedEye zjednodušuje prácu farmárom a obsluhám strojov, zvyšuje produktivitu, znižuje pracovné náklady a umožňuje ekonomickejšie využiť osivo, povedal Jevgenij Žilkin, konateľ firmy Väderstad v Rusku.

SeedEye je Väderstad unikátny systém počítania a monitorovania semien. Optické senzory inštalované v každom semenovode registrujú každé semeno, ktoré cez semenovod prechádza, takže výsev môže byť riadený v presnom počte semien na meter štvorcový. SeedEye monitorovanie blokovania detekuje priechodnosť semenovodov, a ak bol hocijaký semenovod upchatý z akéhokoľvek dôvodu okamžite vyšle signál obsluhe, ktorá to okamžite môže riešiť. Tak isto systém signalizuje, keď je prázdny zásobník osiva.

– SeedEye je ďalšia oblasť, kde Väderstad vytláča poľnohospodárstvo smerom k inováciám. Vedieť presný počer semien na jednotku skutočne hrá veľkú rolu v systéme presného farmárstva. Toto reálne zvyšuje presnosť sejacích strojov a čím presnejší ste ako poľnohospodári , tým je väčšia šanca na optimalizáciu výsledkov, hovorí Björn Jeansson, obchodný produktový manažér pre sejacie stroje vo Väderstade.

Väderstad ruský tím dostane ocenenie 7. októbra, počas prebiehajúcej výstavy Agrosalon v Moskve. Celkovo bolo medzinárodnej porote predstavených 47 poľnohospodárskych inovácií, ktorá potom vyberala podľa striktných kritérií na inovatívnosť, ekonomické prínosy, zvýšenú efektivitu, bezpečnosť a environmentálne zlepšenia.

– Sejacie stroje Väderstad si zaslúžene získali popularitu ruských poľnohospodárov. Pre nás ako spoločnosť je dôležité neustále zlepšovať presnosť a efektívnosť a náš systém SeedEye je veľkým krokom týmto smerom, hovorí Jevgenij Žilkin.

Od modelového roku 2021 môžu byť počítaním semien a monitorovaním blokovania vybavené tieto stroje: Spirit 600-900S, Rapid A 600-800C / J a Rapid A400-800S.

Modely Spirit 600-900C, Spirit R 300S a Spirit 400C / S sa dodávajú iba s monitorovaním blokovania SeedEye, ako voliteľná výbava.

Comments


bottom of page