top of page

Kombinované valce Rexius a Rollex

REXIUS

Hlavnou činnosťou kombinovaného valca Rexius je drtenie hrúd a urovnávanie zoraného poľa.Pokiaľ doplníte valce Rexius o Crosskill valce a lištu Crossboard ste pripravený na dokonalú prípravu pôdy. Valce Rexius sú vhodným doplnkom pre väčšinu náradí. Zaistujú vysokú intenzitu a produktivitu spracovania pôdy pri každom prejazde po poli. Rexius 1230 - to sú veľké valce ideálne pre farmárov, ktorí kladú veľký dôraz na kapacitu a pracovné výkony, ale nechcú tým ohroziť kvalitu spracovania pôdy. Veľký valec má veľkú hmotnosť a predvádza prvotriednu prácu i pri vysokých rýchlostiach. Vďaka jedinečnému gumovému pruženiu jednotlivých sekcií má valec schopnosť kopírovania terénnych nerovností pri zachovaní stability a spoľahlivosti.

 

-   gumové odpruženie - pohlcovanie vybrácií a nárazov

-   viacnásobne utesnené ložiská - dlhšia životnosť aj v ťažších podmienkach

-   púzdra spojov z tvrdých kovov

-   automatické zaisťovanie sekcií

-   tuhý stabilizátor lišty Crossboard

-   Singe-Knife alebo Double-Knife pre zvýšenie účinku pri kultivácii

Hlavné výhody valcov Väderstad:

Technické údaje Rexius A Rollex:

ROLLEX

Valce Rollex predstavujú predvoj širokej rady kultivačných a sejacích strojov Väderstad.Prvé valce Väderstad boli vyrobené r.1977 a rada Rollex vznikla r.1986. Od r.1977 prebieha nepretržité zdokonaľovanie série. Konštrukcia bola v priebehu rokov zmenená a v súčastnej dobe je jednoduchá a dômyselná. Valce Rollex predstavujú základ na ktorom môžete budovať svoju úrodu.

Zásobník na kamene:

 

Všetky stroje Väderstad Rollex môžu byť vybavené veľkým zásobníkom na kamene (štandard pre Rexius). Umožňujú rýchly a účinný zber veľkých kameňov. Kamene sa dajú ľahko a rýchlo vyklopiť zo zásobníka naklonením valca z kabíny traktora.

Odkazy:

bottom of page