top of page

Odporúčanie na stranový zhrňovač Krone Swadro TS 740 - 20/2021

Ing. Miroslav Sim Konateľ AGRO-BESKYD, s.r.o.

 

Stranový zhrňovač KRONE SWADRO TS 740 sme kúpili v roku 2019. Potreba obmeny nastala, keď starý dosluhujúci stroj potreboval vyššiu investíciu do opravy. Stroj sme si mali možnosť pozrieť už skôr na výstave Agrokomplex v Nitre a hneď sa nám zapáčila robustnosť stroja. Voľba padla práve na záber 7,4 m. V našich podmienkach na TTP máme nižšie hektárové výnosy, preto sme využívali a aj využívame práve stranové zhrňovače. Osvedčil sa nám už v minulosti stroj na stranové ukladanie riadku nakoľko pri malom množstve hmoty aj z neskorších kosieb zhrnieme jeden riadok aj pri viacerých prejazdoch. Hlavným prínosom tohto stroja je rýchly a kvalitný zber krmoviny.

Podvozok so 6 kolesami krásne skopíruje a neznečisťuje pohrabanú hmotu. Natáčateľná náprava podvozka kopíruje stopu traktora, takže nie je problém sa otočiť aj na užšom poli a vyhrabať aj menšie parcely. Celkovo sa so strojom pracuje dobre, má kultivovaný chod a nie je náročný na obsluhu. Ekonomicky prínos je určite zefektívnenie výroby kvalitnej krmoviny, či už seno alebo senáž. S väčším záberom stroja stíhame rovnakú prácu s menším počtom pracovníkov. Takisto sa minimalizovali prestoje kvôli poruchám. Stroj pracuje kvalitne, je robustný a páči sa nám, že výrobca už myslel aj na dlhodobú prevádzku. Či je to bezúdržbová vodiaca dráha, doživotné olejové náplne, samozaklápacia plachta pri sklopení ramien, alebo hladký nábeh rotora pri dosadaní na zem, len potvrdzuje, že je to stroj, ktorý vydrží aj drsnejšie zaobchádzanie. V danej kategórii stranových zhrňovačov ponúka značka KRONE 7,4 m záber v priaznivej cenovej relácií. V prípade nárazu rotora je stroj dobre istený, a ak aj dôjde k problému na ramene je jeho výmena veľmi rýchla a cenovo nenáročná. Celkovo sme po dvoch odpracovaných sezónach so strojom nadmieru spokojní.


Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Richarda Krkoša za značku KRONE:


Vo výrobnom rade zhrňovačov SWADRO ponúka KRONE pracovný záber od 3,5 m až po 6 rotorové SWADRO 2000 so záberom 19,8 m. Spoločným prvkom KRONE zhrňovačov SWADRO je vodiaca dráha DuraMax s extra tvrdenou povrchovou úpravou a zárukou 3 roky. K čistote krmiva prispieva aj prepracovaný tvar Lift-prstov KRONE. Spojenie Lift prstov a tvaru vodiacej dráhy DuraMax zaručuje vyššiu výkonnosť, rýchlosť práce a čistejšiu hmotu. Vysoko vyzdvihujem u KRONE JetEfekt, pri ktorom sa pri zdvíhaní rotorov dvíha najskôr predok rotora a prsty nebrnkajú o zem a neznečisťujú krmivo. Vo výrobnom programe KRONE ponúka zhrňovače so stredovým SWADRO TC, ale aj bočným SWADRO TS tvorením riadku. Tohoročnou novinkou KRONE je program Highland, ktorý prechádza cez celý výrobný program krmovinárskych strojov KRONE. Ide o stroje do horských oblastí. Opýtajte sa na výhody KRONE u svojho obchodníka!
Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Richard Krkoš Obchodný zástupca AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 897


Ďalšie informácie a multimédiá

 

Prezentácie a informácie pre užívateľov našich strojov

 

Prezentácia žacie stroje a zhrňovače KroneComments


bottom of page