top of page

Odporúčanie na voz na odvoz rezanky KRONE TX 460D - 21/2022

Ing. Milan Petrovič Konateľ, Agrotrip spol. s r.o., Gbelce

 

Podnik Agrotrip spol. s r.o., Gbelce je podnikom, kde sa okrem produkcie na vlastnej pôde venujú aj službám pre poľnohospodárov. O skúsenosti so značkou KRONE sa s nami podelil p. Petrovič, jeden z konateľov spoločnosti.

K službám patria aj stroje, ktoré sú pre túto činnosť nevyhnutné. Pre svoju činnosť vo výrobe krmovín za značku KRONE pracujú s rezačkou BiG X 1000 (v minulosti to bola rezačka BiG X700), voz na prepravu rezanky TX460 D, 6-rotorový nesený obracač KRONE KW 6.72.

Podľa slov p. Petroviča kosia ročne s rezačkou cca 2000 – 2500 Ha. Tento rok už majú zrezaných 500 Ha, a to sú ešte len po prvom kole. Takže potrebovali k rezačke adekvátny odvozový prostriedok, voľba padla na KRONE TX460D – voz na odvoz rezanky.

Na rozdiel od samozberacích vozov je voz TX bez zberača z riadku.


Tu je vyjadrenie pána Petroviča k vozu KRONE TX460D:


So značkou a kvalitou KRONE máme skúsenosti už z minulosti. Potrebovali sme doplniť ku rezačke odvozový prostriedok. Pri porovnávaní sa nám páčil voz KRONE TX460D. Celková konštrukcia voza je masívnejšia, voz je pevný a správa sa stabilne aj zaťažený na poli. Veľkou výhodou je náprava s hydraulickým vyrovnávaním. Prispieva ku komfortu ako na poli, tak i na ceste.


Voz je navyše vybavený rozdružovacími valcami, ktoré sa dajú používať pri rozvrstvení hmoty v žľabe. Výhodou je, že keď ich nepotrebujete, dajú sa pohodlne a rýchlo demontovať. Výrobca v tom prípade odporúča vymeniť ozubené koleso na pohon reťaze. My sme tak nespravil