top of page

Odporúčanie na vysokotlaký lis KRONE BigPack 1290HDP XC - 29/2022

SYNCRA s.r.o.

 

Spoločnosť SYNCRA s.r.o. nie je poľnohospodárskej verejnosti neznáma. Už roky poskytuje širokú ponuku služieb, nielen u nás, ale aj v zahraničí. Známa je klientom v Rumunsku, Poľsku, Ukrajine, ale aj v krajinách Pobaltia.

AGROTRADE GROUP dodal spoločnosti SYNCRA okrem iného aj vysokotlaký lis KRONE BiGPack 1290HDP XC. BiGPack kúpili od nás v roku 2021 a o skúsenostiach s lisom sa s nami podelila obsluha lisu. Strojník pracujúci na lise má praktické skúsenosti nielen s lismi KRONE, ale aj s návesmi na zber a stohovanie balíkov Arcusin.


Pýtali sme sa v SYNCRE, prečo sa rozhodli pre značku KRONE.


Náš kolega pracoval aj pred tým v podniku služieb a mal možnosť porovnať prácu lisov od viacerých výrobcov. Rozhodnutie padlo na KRONE. Dôvodom bola nielen bezproblémová prevádzka, ale aj servis a údržba stoja. Kolega pracoval na HDP BigPacku rok výroby 2008, potom s BigPackom v PreChopom, rok výroby 2014.


Ako hodnotíte lis KRONE BiGPack, ktorý ste kúpili v roku 2021?


V skratke: „dobré ostalo“. Z vylepšení, ktoré vnímam pozitívne, je jednoduchšie nastavenie výšky zberača – piestik hydraulického valca má dlhšiu dráhu, neskutočne výkonný je zberač EasyFlow. Keďže sa musia niekedy obsluhy na strojoch prestriedať, tak pozitívne hodnotím intuitívny ovládací panel CCI1200. Cez telefón dokážem navigovať aj menej skúseného kolegu.


Viete zhodnotiť aj ekonomický prínos lisu?


O rekordy sa neusilujeme, pretože pre nás je dôležitá kvalita práce v pomere s výkonom stroja. Pri rekordoch sa ide na hranu, a to môže byť nebezpečné pre obsluhu, stoj a kvalitu práce.

Najťažší balík sme mali v lucerke, mal cca 900 kg, ale to bol extrém. Smenový výkon je cca 600 balíkov, ale veľa závisí od objemu hmoty na riadku. Každopádne z BigPacku sú balíky tvarovo rovnaké a vysoko zlisované.


Viete dodať niečo k údržbe?


Údržba stroja je jednoduchá, zásobníky sa dajú vyklopiť a viem si pohodlne vyfúkať stroj.


Máte s lisom KRONE BigPack aj negatívnu skúsenosť?


Za mňa, hydraulická podpora rozbehu by mohla mať reverz chodu, v určitých situáciách by pomohlo, aj keby dokázal lis hmotu vytlačiť 10 - 15 cm smerom k zberaču. Jednoduchšie by sa lis vyčistil v prípade upchatia.

Za rizikové riešenie považujem aj pohon prídavného ventilátora na čistenie viazačov, je to potenciálny zdroj požiaru v prípade poruchy kladky.

K dnešnému dňu máme na lise odpracovaných cca 4000 balíkov. Rozhodnutie pre KRONE BiGPack považujeme za správne aj s odstupom času.

Zvedavý sme na lis KRONE BiGPack V. generácie, hlavne ako sa v praxi prejavia technické vylepšenia, ktoré výrobca avizuje.


Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Richarda Krkoša za značku KRONE:


V rozhovore spomínal kolega PreChop. Ide o zariadenie, ktoré sa montuje pred zberač EasyFlow. PreChop je v podstate drvič, vybavený rotormi s 96 nožmi prechádzajúcimi cez 2 protiostria. Takto spracovaná hmota je zbavená prachu, rozbitá na kúsky, ktoré sú cca 20 - 30 mm dlhé. Výhodou je vysoká zlisovanosť, násobne vyššia nasiakavosť a široké možnosti použitia, ako pri kŕmení, ustajnení, ale aj ako pokryvná hmota na pôdu.


Zaujal ma postreh o možnosti reverzu podpory rozbehu, určite to posunieme do výrobného závodu KRONE ako praktický postreh z praxe.


Čo sa týka obavy zo vzniku požiaru od napínacej kladky, tak to už je minulosť. Pri lisoch BiGPack V. generácie je úplne nový systém čistenia viazačov PowerClean.


Lisy KRONE BiGPack patria k špičke vysokotlakých lisov. Konštrukcia lisu vytvára vysoko zlisované balíky stáleho tvaru. Vysoká zlisovanosť a stabilný tvar balíkov optimalizujú prácu so slamou, jej distribúciu a skladovanie.

V súčasnosti pod vplyvom vojny na Ukrajine a problematických dodávok plynu bude aktuálnejšia otázka vykurovania. Spaľovanie slamy je jednou z ciest, ako znižovať závislosť na plyne. A práve kvalita práce lisov BiGPack, ktorých produktom sú vysoko zlisované balíky slamy, môže prispieť k vytvoreniu alternatívy vykurovania.


Ďakujeme spoločnosti SYNCRA za prejavenú dôveru.Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Richard Krkoš Obchodný zástupca AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 897


Ďalšie informácie a multimédiá

 Comentários


bottom of page