top of page

Odporúčanie na náves na automatický zber, transport a stohovanie balíkov ARCUSIN - 33/2021

Ing. Marek Ferko

ekonóm, Agropodnik SLAMOZ

 

Stroj značky ARCUSIN sme si na podnik zakúpili už v roku 2009. Dôvodom bola potreba vytvorenia dostatočného časového okna na prípravu pôdy pred sejbou a to zrýchlením zvozu slamy bez potreby ďalších pracovných síl. Tento konkrétny stroj sme si vybrali hlavne kvôli tomu, že nič podobné, čo by spĺňalo naše požiadavky, sme na trhu nenašli. Stroj má robustnú a jednoduchú konštrukciu, konštantnú výkonnosť, jeho obsluha je jednoduchá. Ešte jednoduchšia je, ak je traktor vybavený bezstupňovou/automatickou prevodovkou. Jediným slabším miestom sú hydraulické hadice, ktoré sa zvyknú v jednom mieste prešúchať a keďže sú z jedného kusu, treba meniť komplet dĺžku. Celkovo sme však spokojní a so strojom sa nám pracuje veľmi dobre.Čo sa týka ekonomických prínosov tohto jedného stroja, vieme ho porovnať so skupinou ďalších 5 - 6 strojov (nakladač 2 ks, traktor s vlečkou 3-4 ks), vrátane obsluhy, oproti čomu dokáže ARCUSIN zobrať z poľa o 20 – 30 % viac balíkov za deň. Zároveň ním uložené stohy (výška: sedem balíkov/5,6 m) sú krajšie a stabilnejšie, nakoľko nedochádza k viacnásobnej manipulácii s balíkom a tým sa znižuje riziko jeho roztrhnutia. Pri dovoznej vzdialenosti cca 1 km, dokáže za jednu letnú zmenu (10 hod.) zviesť aj uložiť 180 – 200 hranatých balíkov (80x120x250).

Ak by som mal zhodnotiť celkovú spokojnosť s týmto strojom, jednoznačne patrí do skupiny, o ktorej niet pochýb, že sú prínosom. Na zber, prevoz aj uloženie do stohu stačí jeden stroj a jeden človek, má nízke opotrebenie a vysokú spoľahlivosť. Preto by som ho odporučil aj všetkým ostatným.


Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Štefana Škorvánka za značku ARCUSIN


Myslím si, že dôvody, prečo je tento stroj pre fungovanie niektorých firiem kľúčový, vystihol už samotný zákazník. Môžem konštatovať, že bolo veľmi veľa pokusov o výrobu takéhoto typu stroja a vo väčšine prípadov to dopadlo tak, že boli síce lacnejšie oproti Arcusinu, ale po prvom používaní zostali zaparkované niekde na dvore a začala okolo nich zarastať burina. Vďaka tomu, že sa rodinná firma Arcusin od roku 1976 venuje vývoju len 4 druhom strojov, ich „know how“ je u týchto strojov neprekonateľný. Každá požiadavka, ktorá vie zlepšiť niektorý z ich produktov, je hneď verifikovaná a s celou sieťou predajcov odkonzultovaná pričom po odsúhlasení aj aplikovaná vo výrobe. Ich produkty na zber a stohovanie balíkov sa používajú naprieč celým svetom, najvýznamnejšie krajiny sú Rusko, Blízky Východ, Anglicko, Amerika a samozrejme aj Slovensko.Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Štefan Škorvánek Produktový manažér AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 160


Ďalšie informácie a multimédiá

 
Comments


bottom of page