top of page

Odporúčanie na kombajn MF Delta s kukuričným adpatérom Geringhof - 39/2021

Ing. Ján Andrejovský mechanizátor, VK & spol, s.r.o.

 

Kombajn Massey Ferguson Delta sme kúpili ešte v roku 2015. Hlavný dôvod na kúpu tohto stroja bola potreba zvýšenia výkonnosti pri zbere obilnín a kukurice, keďže poskytujeme aj služby. Hlavným dôvodom na kúpu tohto stroja bola jeho výkonnosť, priechodnosť a kvalita zberu. Pri kukurici využívame 8 riedkový kukuričný adaptér GERINGHOF Horizont Star II. Jeho výhoda spočíva hlavne v tom, že po vtiahnutí šúľku do stroja, odreže palicu od zeme a následne poreže celú palicu na drobné častice. Týmto odpadáva následná operácia, a to mulčovanie pozemku pred ďalším spracovaním pôdy. Ďalšou výhodou tohto stroja je jeho pásový podvozok, ktorý umožňuje prácu aj v podmočenom teréne.

Rovnako aj obsluha tohto stroja je veľmi jednoduchá. A prínosy? Hlavne zvýšenie výkonu, čo umožňuje skrátenie žatevných prác. Používaním tohto stroja sa zvýšili denné výkony, čím sa skrátila aj dĺžka žatvy, zlepšila sa aj kvalita samotného zberu a hlavne pri kukurici odpadáva jedna operácia, už spomínané mulčovanie. Po celkovom zhodnotení sme so strojom spokojní a kúpu neľutujeme. Jednoznačne by som odporučil tento stroj, a to hlavne kvôli jeho výkonnosti, kvalite práce, možnosti práce v podmočenom teréne a hlavne pri zbere kukurice, kde odpadáva jedna operácia.


Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Ondreja Udvardiho za značku MASSEY FERGUSON:


Naša spoločnosť AGROTRADE GROUP spol. s r.o. predáva rôzne rady kombajnov Massey Ferguson od najmenších, pre menšie firmy (5-6 vytriasadlové MF Activa a MF Activa S o výkone 218-306 HP) aj pre väčšie (5-6 vytriasadlové MF Beta o výkone 306-360 HP s kolesami alebo pásmi na prednej náprave). Tieto kombajny môžu byť vybavené žacími stolmi FreeFlow (klasický 4,8-7,6 m) alebo PowerFlow (s podávacími pásmi na prednej časti žacieho stola 5,5-7,7 m). Spomínaný vysokovýkonný hybridný kombajn MF Delta už nahradil bezkonkurenčný rotorový kombajn MF Ideal s možnosťou úplne automatického nastavovania všetkých funkcií, tiež s kolesami alebo pásmi na prednej náprave o výkone 451-647 HP a so žacími stolmi SuperFlow s podávacími pásmi II. generácie 7,7-12,22 m. Žacie stoly na kukuricu, slnečnicu alebo na sóju ponúkame od výrobcov Geringhof aj Dominoni tak, ako aj univerzálne vozíky na žacie stoly značky Ziegler alebo Nardi.
Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Ondrej Udvardi Produktový manažér AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 166


Ďalšie informácie a multimédiá

 תגובות


bottom of page