top of page

Odporúčanie na samochodný postrekovač TECNOMA Laser 4240 HVC - 7/2021

Bc. Peter Lelkes

hlavný mechanizátor PD Sokolce

 

Tento postrekovač sme si zakúpili ešte v roku 2018. Potrebovali sme rozšíriť náš strojový park o ďalší výkonný postrekovač, aby sme v čas a čím precíznejšie zvládli všetky potrebné chemické aplikácie. Je to už náš tretí postrekovač značky Tecnoma. Máme s ňou dobré skúsenosti, takže pri výbere ďalšieho samochodného stroja sme uprednostňovali túto značku. Hľadali sme samochodný stroj s adaptívnou svetlou výškou (1,20 – 1,80 m), aby sme vedeli bezproblémovo postrekovať aj vyššie porasty. Taktiež bolo dôležité, aby ramená postrekovača mali 36 metrový záber (ako ostatné naše stroje) a aby nemal problém pracovať ani s pracovnou rýchlosťou okolo 18 – 20 km/h. (Tecnoma Varioselect, výkonné čerpadlo PM 850- 360 l/min).

So strojom sa pracuje veľmi dobre. Má jednoduché a intuitívne ovládanie, pohodlnú priestrannú kabínu a dynamické odpruženie náprav AXAIR pre väčší komfort obsluhy. Pomocou GPS autopilota a 12 automaticky vypínateľných sekcii je aplikácia chemikálii a tekutých hnojív vždy maximálne precízna, čo šetrí náklady, ale aj životné prostredie. Priemerný denný výkon stroja je cca. 200 - 240 ha, ale keď bolo treba postrekovač nám postriekal aj 300 ha za cca. 12 hodín. Dosahujeme dlhodobú priemernú spotrebu okolo 1,1 l na ha. So samochodným postrekovačom LASER 4240 HVC sme veľmi spokojní, za tri sezóny má spravených cca. 30 000 ha bez väčšej poruchy. Ostatným zákazníkom by som ho odporučil, lebo je to pohodlný, výkonný, precízny ale pritom zbytočne neprekompilovaný stroj, s rýchlym a odborným servisom a vynikajúcou dostupnosťou náhradných dielov.

​Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Jána Cveka za značku TECNOMA:

Sokolce vlastnia 3 z celkového počtu vyše 200 dodaných samochodných strojov TECNOMA LASER na Slovensku. Musíme poznamenať, že výkony a práce, ktoré postrekovače robia v Sokolciach, sú úžasné a to pri ich najširšom využití - postreky proti škodcom, chorobám, ale aj burinám, desikácie, prihnojovanie atď. Z toho pohľadu sú stroje u nich naozaj maximálne otestované a vyskúšané.

Samochodné postrekovače sú všeobecne zložité stroje a ich práca je dôležitá len v krátkom, ale o to dôležitejšom období, kedy potrebuje užívateľ rýchly a efektívny zásah v boji proti škodcom a chorobám, pričom často ide o záchranu úrody. Naša spolupráca s Tecnomou trvá už 26 rokov. Naše bohaté a dlhoročné skúsenosti a odborná znalosť servisu je základom, ktorý popri spoľahlivých a moderných strojoch naša firma môže zákazníkom ponúknuť. Sme radi, že zákazníci toto oceňujú a zostávajú verní AGROTRADE GROUP a značke Tecnoma, čoho skvelým príkladom je spolupráca s PD Sokolce.Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Ján Cvek,PhD. Produktový manažér AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 025


Ďalšie informácie a multimédiá

 Comments


bottom of page