top of page

Odporúčanie na samochodný postrekovač TECNOMA LASER 4240 HVC, 24/12 m LVS - 7/2022

Ondrej Repa

Bažant s.r.o., Lukov Dvor

 

Tento samochodný postrekovač TECNOMA LASER 4240 HVC, 24/12 m LVS sme zakúpili v roku 2020. Dôvod, prečo sme zakúpili takýto postrekovač, bol jednoduchý. Prestalo nás baviť stále sa doprosovať službárom, aby nám prišli spraviť chemickú ochranu rastlín už vo vyššom štádiu vývoja rastlín a v presnom čase, ako sme potrebovali.

Vlastnili sme postrekovač Tecnoma Galaxy 3000, s ktorým sme boli veľmi spokojní. Preto sme sa rozhodli pre väčšieho brata Laser 4240 HVC.

Tento postrekovač má intuitívne a ľahké ovládanie, na čo sme boli zvyknutí. A ten hlavný bonus, ako som už povedal, je jeho svetlá výška 180 cm a hydraulický rozchod kolies až do 2,95 m. To nám umožňuje vykonať ochranu rastlín v tom momente, ako je to najefektívnejšie a pri minimalizácii škôd na poraste spôsobenej prejazdom postrekovača.

Keď vykonáme ochranu v tom pravom momente, ušetrí nám to nemalé finančné prostriedky a zvýši úrodu. Pretože kvalitná aplikácia prípravkov a tekutých hnojív v správnom čase zabezpečí vynikajúci zdravotný stav rastlín a tie sa nám odvďačia dobrou úrodou. Odkedy máme tento postrekovač, nemáme časový stres na ochranu rastlín, pretože denné výkony sa nám riadne navýšili aj pri tých najvyšších dávkach vody.

Jednoznačne sme s týmto strojom veľmi spo