top of page

Odporúčanie na kultivátor Väderstad NZA 900 - 8/2021

Marián Hrubčo

riaditeľ Hydree Agro, Horná Strehová

 

Kultivátor Väderstad sme si zakúpili už v roku 2016. Dôvodom bol nedostatok strojových kapacít na jarnú prípravu pôdy. Konkrétne tento stroj sme si od AGROTRADE GROUP zadovážili na základe predchádzajúcich osobných skúsenosti, ako aj na základe referencií od iných užívateľov stroja. Najväčšou výhodou tohto kultivátora je, že je jednoduchý. Z tohto dôvodu sa s ním pracuje veľmi dobre. V našej firme máme stroj so záberom 9 m, čo zaručuje aj dostatočný pracovný výkon. Prínosom tohto stroja pre našu spoločnosť je, že už nepotrebujeme angažovať služby pri jarnej príprave pôdy, ako tomu bolo v čase pred zakúpením tohto stroja. Osevný postup na našom podniku je z väčšej časti sústredený na jarné plodiny (kukurica, sója, cirok). Pre dosiahnutie optimálneho osivového lôžka a dokonalého urovnania pôdy robíme s týmto strojom 2 operácie, hlavne po jesennej orbe. Celkovo takto pripravujeme viac ako 1 200 ha. Celú túto prípravu zvládame v optimálnych termínoch s 1 súpravou – traktor 315 HP a NZA 9 m.

S uvedeným strojom som maximálne spokojný. Využívame ho pri jarnej aj jesennej príprave pôdy. Stroj splnil moje očakávania, obsluha stroja si ho taktiež chváli. Taktiež aj pôdy sú po prejazde NZA v optimálnom stave a osivové lôžko je kvalitne pripravené. Tento stroj by som rozhodne odporučil aj ostatným zákazníkom a to najmä pre vynikajúcu kombináciu jednoduchosti a zároveň vysokej kvality prípravy pôdy, taktiež pre jeho univerzálnosť – či už pri jarnej alebo jesennej príprave pôdy, ale aj pre možnosť využitia vo všetkých pôdach – od najľahších po ťažké ílovité.


Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Jána Cveka za značku Väderstad


Ďakujeme Ing. Mariánovi Hrubčovi z Hydree Agro Horná Strehová za slová, ktoré potešia každého dodávateľa.

Presnosť pri príprave pôdy pred sejbou – zhomogenizovanie - premiešanie pôdy, urovnanie a jemná štruktúra v hĺbke, kde sa bude ukladať osivo, prístup vlahy odspodu a zároveň zníženie výparu hore, hrubšia štruktúra na povrchu - to sú najdôležitejšie charakteristiky práce NZ Aggressive, ktoré oceňujú zákazníci hlavne na jar a v priaznivých podmienkach aj na jeseň pri predsejbovej príprave pôdy. O 2-5 dní skorší vstup do poľa a príprava jedným v ťažších podmienkach opakovaným prejazdom je veľkou výhodou hlavne na jar. Ale napr. počas tejto mokrej jesene to bol jediný stroj, ktorým sa dalo úspešne pripraviť pôdu pred sejbou.

Všetko toto zabezpečuje viac na seba nadväzujúcich sekcií, postupne v smere od traktora:

  1. dlátové kypriče stôp traktora Agrilla

  2. predný ťažký smyk s možnosťou nastavenia pracovného uhla so spevňovacou tyčou pre intenzívne vyrovnávanie,

  3. 5 radov intenzívne kmitajúcich Kobra radličiek (80x za sekundu) rozmiestnených úplne rovnomerne po celej šírke a dĺžke stroja s rozstupom 7,5 cm,

  4. zadný ľahší smyk spriahnutý s predným smykom alebo individuálne nastaviteľný,

  5. zavlačovacie brány prípadne aj s drobiacim valcom na konci.

Plynulé nastavenie pracovnej hĺbky z kabíny a veľký počet širokých kolies s boogie offset systémom umožňuje na mm presné nastavenie pracovnej hĺbky stroja a presné kopírovanie povrchu. K dispozícii sú aj rôzne druhy radličiek, základné s 25 mm šírkou, šikmé 15/25 mm resp. 25/35 mm všetko aj v extrémne opotrebeniu odolnej verzii Maratrhon (6 -10 x dlhšia životnosť). S husacími radličkami možno stroj nasadiť ako „plečku“ na plytké ničenie burín. NZ Aggressive je možné vybrať s pracovným záberom 5, 6, 7, 8, 9 alebo 10 m pre agregáciu s traktormi od cca 120 do 400 HP. Na prvý pohľad silný stroj počnúc mohutným závesom a končiac bránami a uložením kolies bol niekoľkokrát inovovaný ale aj staršie typy majú dlhú životnosť čoho dôkazom je aj to, že sú aj na Slovensku 15-18 roční užívatelia strojov. Samozrejme ešte silnejšia verzia stroja s názvom NZ Extreme s prac. záberom 12,5 a 14,25 m bude pripravená záujemcom na predaj od jesene 2021.Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Ján Cvek, PhD. Produktový manažér AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 025


Ďalšie informácie a multimédiá

 
Comments


bottom of page