top of page

Odporúčanie na svahový nosič Sauerburger Grip - 40/2021

Štefan Záhorec obsluha, GAMOTA Hurbanovo, s.r.o.

 

Ide o špeciálny nosič náradia Sauerburger Grip, ktorý sme nakúpili v roku 2019 spolu s čelným mulčovačom Sauerburger Polaris 2450 aj so zadným mulčovačom Sauerburger Orbit 1800. Používame ho v ekológii na mulčovanie burín v orechových sadoch. Na tento účel sme predtým používali veľký traktor s mulčovačmi. Tento stroj sa nám zapáčil hlavne pre jeho kompaktné rozmery. Oproti traktoru je nižší a tým pádom sa zmestí aj pod koruny stromov. Mulčovače sa dajú vysúvať do boku s čím dosiahneme širší pracovný záber a dokážeme pomulčovať riadky aj medzi stromami.

Kombinácia stroja GRIP s predným aj zadným mulčovačom pracuje perfektne. Je obratnejší ako traktor a ovládanie je komfortné s pomocou joysticku. So zaobstaraním stroja sme dosiahli menší počet prejazdov a rýchlejšie otáčanie sa na konci riadkov. Táto časová úspora sa nám prejavuje aj v celkových nákladoch, čo predstavuje úsporu okolo 20 %. V sadoch máme kvapkovú závlahu. Ďalším prínosom je, že stroj „nešlape“ na hadice. Aj tu sme ušetrili na pravidelných opravách kvapkovej závlahy. Naša celková spokojnosť s touto kombináciou od firmy SAUERBURGER je čo sa týka úspory nákladov veľmi dobrá. Aj obsluha si pochvaľuje komfortnosť ovládania stroja. K dnešnému dňu už máme zakúpené rovno 2 takéto kombinácie. Niet preto divu, že tento stroj odporúčame každému, ale hlavne tým, ktorí pracujú v ekológii.


Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Jozefa Nagya za značku SAUERBURGER:


Svahové nosiče náradia sú určené na prácu na strmých svahoch s náradím na kosenie, obracanie, zhrňovanie a mulčovanie. Môžu byť využité pri zbere rôznych materiálov nielen v horských a podhorských oblastiach, ale aj na násypoch popri cestách, riekach a hrádzach.

Najnovším strojom z portfólia nemeckého výrobcu Sauerburger je svahový nosič náradia GRIP 4 s pohonom štyroch kolies a dvoma riaditeľnými nápravami umožňujúcimi aj tzv. krabý chod.

Samostatne a oddelene riaditeľná predná náprava od zadnej má možnosť synchronizácie natáčania, čo umožňuje maximálny výkon nosiča, trakčnú silu a bezpečnosť v akýchkoľvek extrémnych svahových situáciách. Pohon náradia je zabezpečený prostredníctvom čelného alebo zadného vývodového hriadeľa. Hydrostatický pojazd umožňuje plynulú transportnú rýchlosť až do 40 km/h a pracovnú rýchlosť až do 20 km/h.

V prípade strmej svahovej dostupnosti nosiča je možnosť doplnenia výbavy o dvojmontáže hnacích kolies, ako aj oceľovými svahovými kolesami. Pre plynulú a ergonomickú prácu môže byť stroj vybavený naklápacim sedadlom obsluhy. V prípade drsného terénu, výrobca ponúka ochranu podvozku chrániacimi spodnými krytmi.

Prečo si vybrať SAUERBURGER GRIP?

 • Optimálne rozloženie hmotnosti pre vysokú svahovú dostupnosť

 • Common Rail vysokotlakové vstrekovanie a plne elektronické riadenie motora umožňuje maximálnu úspornosť spotreby paliva ale súčasne živú dynamiku pohonu a vysoký výkon

 • Plynulá voľba rýchlosti s 2 možnými rozsahmi pre optimálnu prácu, resp. pre rýchlu prepravu

 • Pohon 4x4 s medzi nápravovou uzávierkou pre plný prenos krútiaceho momentu cez všetky kolesá, ako aj nápravové nezávislé diferenciály vpredu aj vzadu

 • Ovládanie všetkých 4 kolies s 3 možnosťami pohybu

 • Nezávisle riadená zadná náprava pre zmenu smeru na extrémnych svahoch

 • Komfortná, odpružená a klimatizovaná kabína s ochranným rámom

 • Mechanicky nastaviteľné sedadlo, multifunkčný joystick v lakťovej opierke

 • 6 pracovných svetiel: 2 strešné, 4 vpredu

 • Kabína vybavená ovládacím displejom

 • Vysoké prípustné zaťaženie prednej a zadnej nápravy

 • Vysoká celková hmotnosť brzdeného návesu

Chceme sa poďakovať aj spoločnosti GAMOTA Hurbanovo, ako aj všetkým našim zákazníkom za prejavenú dôveru a želáme im naďalej dobrú prácu so značkou SAUERBURGER
Pre viac informácií kontaktujte nášho produktového manažéra:

 

Ing. Jozef Nagy Produktový manažér AGROTRADE GROUP

Tel.: +421 905 497 027


Ďalšie informácie a multimédiá

 Comentarios


bottom of page