top of page

Odporúčanie na GPS systém ITineris - 50/2021

Ing. Rudolf Nádaský, PhD.

Predseda družstva PD Špačince

 

Uvedený systém sme zakúpili v roku 2011 od spoločnosti AGROTRADE GROUP spol. s r. o. Rožňava, nakoľko sme v tom čase potrebovali riešiť efektívnejšie využívanie našich strojov, prehľad pohybu, vykonaných prác a v neposlednom rade sledovanie spotreby PHM.

Keďže v našom podniku kladieme dôraz hlavne na kvalitu, snažíme sa myslieť ekonomicky. Uvažovali sme nad kúpou nejakého systému pre uľahčenie práce agronóma a mechanizátora. Spravili sme prieskum trhu v uvedenom segmente. Medzi inými sme sa obrátili aj na obchodného zástupcu AGROTRADE GROUP spol. s r.o. Ing. Jaroslava Števulu a opýtali sme sa ho, či neponúka niečo v tomto smere. Po prezentácii p. Majtána, produktmanažéra pre GPS systém ITineris, sme sa rozhodli pre kúpu tohto systému.

​ Systém je veľmi jednoduchý a hlavne prehľadný. Jeho obsluha je nenáročná. Mame ho inštalovaný na niekoľkých počítačoch, je k nemu prístup aj zo smartfónu. Máme prehľad o polohe a pohybe strojov, vieme sledovať pracovné výkony vodičov, za pomoci AGRO ID vieme určiť aj využitie pracovných náradí. Tak isto si sledujeme aj osevný plán, plodiny na parcelách.

Môžem povedať, že okrem úspory financií sme znížili aj celkový počet nadčasových hodín u obsluhy strojov vybavených týmto systémom. Vzrástla efektivita práce a využitie pracovného času. Systém pracuje spoľahlivo po celú dobu používania, čo je už 10 rokov. Za ten čas sa na ňom veľa vecí vylepšilo, hlavne softvér. Servis je veľmi spoľahlivý, rovnako aj rýchla pomoc na telefóne.

Ak chcete ušetriť náklady a mať prácu vašich strojov pod kontrolou, odporúčam mať vybavené stroje GPS systémom. Ak už investovať, tak do systému, ktorý je spoľahlivý, výkonný, efektívny, prehľadný, jednoduchý. Preto jednoznačne odporúčam tento systém.

​ ​Vyjadrenie produktového manažéra AGROTRADE GROUP Juraja Majtána za značku Itineris:

Itineris je GPS systém pre nonstop sledovanie strojov, ich nasadenia, výkonov, spotreby a kvality vykonaných prác v poľnohospodárstve. V sledovanom stroji je namontovaný modul + GPS a GSM anténa pre zasielanie dát na server. Užívateľ má vo svojom počítači software na zobrazovanie a analýzu dát určených strojov.